0
Nedelja 10.04.2011.
23:38

Valensija 'petardirala' Viljareal

U nedeljnom derbiju 31. kola španske Primere ekipa Valensije je na svojoj "Mestalji" odvalila tim Viljareala ubedljivim rezultatom 5:0.

Fudbaleri Valensije deklasirali su večeras ekipu Viljareala sa 5:0, čime su pobegli na šest bodova prednosti u odnosu na "žutu podmornicu", koja je ostala ne četvrtoj poziciji. Izuzeteno raspoložen ponovo je bio Soldado sa dva postignuta gola, dok su se u listu strelaca upisali i Mata dva puta, kao i Banega jednom.

Na prvoj poziciji je i dalje Barselona koja je pobedom nad Almerijom 3:1, ostala na osam bodova razlike u odnosu na Real, koji je takođe slavio na subotnjem gostovanju Atletiko Bilbaou sa 0:3.

Fudbaleri madridskog Atletika pregazili su Real Sosijedad na domaćem terenu rezultatom 3:0 u 31. kolu španske Primere. Već u 12. minutu bilo je 1:0 za Atletiko, a strelac je bio Filipe. Do kraja poluvremena Suarez je povećao na 2:0, a konačan rezultat postavio je Aguero u 80. minutu. Atletiko i dalje ima šansu da se izbori za Ligu Evrope naredne sezone.

Sporting je u Hihonu minimalno pobedio Osasunu 1:0, golom Barala u 66. minutu, dok su u preostala tri meča postignuta samo dva gola, a sva tri duela završena su nerešenim rezultatom.

Santander i Levante su igrali 1:1, dok su u susretima Malaga - Deportivo i Erkules - Espanjol rezultati bili najnepopularniji 0:0.