0
Nedelja 10.04.2011.
17:45

Zvezda odvalila Čuku, Tomić izvukao Partizan

Fudbaleri Partizana pobedili su Spartak u Subotici sa 2:1 u derbiju 21. kola Jelen Superlige Srbije, dok je Crvena zvezda ubedljivo savladala poslednjeplasirani Čukarički rezultatom 4:0.

Nemanja Tomić rešio meč iz 'slobodnjaka' u nadoknadi vremena

Izabranici Aleksandra Stanojevića odigrali su još jedan slab meč, naročito u prvom poluvremenu, u kojem su nekoliko solidnih akcija završavali na katastrofalan način.

Iako se u timu od početka utakmice našao Zvonimir Vukić, on nije uspeo da donese ozbiljniji boljitak u igri crno-belih, u odnosu na protekle utakmice.

Početkom drugog dela, tačnije u sedmom minutu nastavka, reprezentativac iz Spartaka Mirić doveo je domaće u prednost. Šutirao je Šarac sa ivice kaznenog prostora, Mirić je u petercu vešto izbegao ofsajd zamku i ubacio loptu u mrežu nemoćnog Stojkovića za 1:0!

Partizan je od tog trenutka zaigrao nešto bolje, ulaskom Adije i Tomića dobijeno je na živosti. U 69. minutu dosuđen je možda i diskutabilan penal za Partizan, nakon što je Ivica Iliev nepropisano zaustavljen u kaznenom prostoru Subotičana. Siguran sa bele tačke je bio Radosav Petrović za 1:1.

Od tog trenutka, Partizan se okrenuo samo napadačkim ambicijama, dok je Spartak pokušavao da iz kontri ugrozi gol Partizana. U trećem minutu nadoknade dosuđen je slobodan udarac za klub iz Humske na dvadeset metara od gola, a siguran je bio Nemanja Tomić za veliku radost oko 1.000 'grobara' i konačnih 1:2!

Borha i Perović razbili Čuku

Fudbaleri Crvene zvezde rutinski su savladali odavno otpisani Čukarički Stankom rezultatom 4:0.

Već posle 21 minuta posao je bio rešen po pitanju tri boda za učenike Roberta Prosinečkog, pošto je Slavko Perović u 17. i 21. minutu postigao golove za prednost od 2:0.

Zvezda je u nastavku susreta imala priliku da uveća vođstvo, a to se na kraju desilo u 72. minutu sa penala. Borha je oboren sa leđa u gol šansi, a siguran je bio Evandro. Konačnih 4:0 postavio je upravo Borha prvencem u dresu Zvezde u 79. minutu.

Zvezda sada ima 53 boda, tri manje od lidera Partizana, a tri više od trećeplasirane Vojvodine. U narednom kolu na programu je novi derbi, Partizan dočekuje Vojvodinu, dok Zvezda gostuje Metalcu u Kragujevcu.

Fudbaleri Rada pobedili su OFK Beograd u gradskom derbiju na Banjici rezultatom 2:0. Vodeći gol za "građevinare" postigao je Luka u 26. minutu, a konačan ishod postavio je Stanojević u 55. sa penala.

Rad se učvrstio na četvrtom mestu prvenstvene tabele sa 42 boda, dok je OFK Beograd na poziciji sedam sa samo 28 poena.