1
Nedelja 10.04.2011.
17:13

Rutinska pobeda Arsenala u Blekpulu

Fudbaleri Arsenala pobedili su Blekpul na gostovanju rezultatom 3:1 u meču 32. kola Premijer lige Engleske.

Arsenal smanjio prednost Mančestera na sedam bodova

Već posle 22 minuta Arsenal je imao dva gola prednosti, a strelci su bili Dijabi u 18. i Ebue u 22. minutu. Domaći su preko Tejlor-Flečera u 52. minutu vratili sebi nadu da mogu barem do boda, da bi Robin van Persi u 76. minutu postavio konačan rezultat i ostavio svoj tim u trci za šampionskom titulom.

Arsenal se na drugom mestu nalazi sa 62 boda, sedam manje od lidera Mančester junajteda, i utakmicom manje od "crvenih đavola".

Sa druge strane, Blekpul je prvi "ispod crte" sa 33 boda, odnosno jednim više od ekipa koje su u zoni ispadanja i očekuje ga velika borba za opstanak u poslednjih šest utakmica.