1
Subota 09.04.2011.
18:13 >> 20:37h

Dortmund iščupao bod u Hamburgu

Fudbaleri Hamburgera i Dortmunda igrali su bez pobednika, 1:1 u derbi meču 29. kola Bundeslige, Kuzmanović strelac u porazu Štutgarta.

Pogodio sa bele tačke - Rud van Nistelroj

Domaći su poveli u 40. minutu pogotkom Van Nistelroja sa penala, a izjednačio je Blaščikovski u poslednjim trenucima meča.

Nirnberg i Bajern igrali su 1:1. Gosti su poveli golom Milera, a izjednačio je Ajgler u 60. Šalke je na svom terenu nadigrao Volfsburg 1:0, a jedini strelac na meču bio je Hurado u 76. minutu.

Frajburg je nadigrao Hofehajm 3:2, a Hanover je pobedio Majnc 2:0.

Fudbaleri Štutgarta propustili su lepu priliku da se odvoje od zone ispadanja, pošto su na svom terenu večeras poraženi od Kajzerslauterna rezultatom 4:2. Poveli su gosti golom Srđana Lakića u 17. minutu. Preokret domaćih najavio je Zdravko Kuzmanović devet minuta kasnije, kada je iz jedanaesterca postigao izjednačujući gol, dok je vođstvo ''švabama'' doneo Pogrebnjak u 39. minutu. Međutim, drugo poluvreme u potpunosti je pripalo gostima. Ervin Hofer je u 68. minutu doneo novo izjednačenje, a trijumf Kajzerslauterna potvrdili su Lakić u 79. i Rivić u 86. minutu.

Štutgart je večerašnjim porazom ostao na 30 bodova i prvi je iznad zone ispadanja, sa dva boda više u odnosu na Volfsburg i Sent Pauli.

U petak su Ajntraht i Verder igrali bez pobednika, 1:1.

Prvo mesto na tabeli drži Dortmund sa 66 bodova, dok je Leverkuzen drugi s 58.