2
Nedelja 03.04.2011.
22:45

Krasić srušio Romu, het-trik Kavanija

Srpski reprezentativac Miloš Krasić postigao je fantastičan pogodak u pobedi Juventusa na gostovanju Romi 0:2, dok je Edison Kavani u neverovatno uzbudljivom meču bio strelac tri gola u velikom preokretu i pobedi Napolija nad Lacijom sa 4:3.

Het-trik Edisona Kavanija

Grad pod Vezuvom proključao je kada je Napoli, posle niza preokreta, pobedio Lacio sa 4:3 i izbio na drugo mesto na tabeli Serije A, nakon 31. odigranog kola fudbalskog šampionata Italije.

Posle 57. minuta igre činilo se da će rimski klub ugasiti sve nade Napolitanaca koji jure šampionsku titulu. Golovima Maurija u 29. i Dijaza u 57. minutu, Lacio je imao sigurnih 2:0 prednosti, a onda su na scenu stupili Napolitanci.

Prvo Dosene u 60. minutu smanjuje prednost Rimljana, da bi samo dva minuta kasnije, Kavanijev pogodak doveo do erupcije oduševljena na tribinama stadiona "San Paolo" u Napulju.

Međutim, slavlje domaćih je trajalo samo nekoliko minuta, jer je u 68. minutu autogolom Aronike Lacio ponovo došao u vođstvo. Onda stvar u svoje noge ponovo preuzima maestralni Kavani, koji u 82. minutu iz penala prvo izjednačuje rezultat, da bi dva minuta pred kraj meča, trećim pogotkom doneo pobedu svom timu.

Još od vremena Maradone Napoli nije bio bliži osvajanju Kalča, a ukoliko im ove sezone to pođe za rukom, uz legendarnog Argentinca, nova ikona grada mogao bi da postane i magični Urugvajac Edison Kavani.

Prvo mesto na tabeli drži Milan sa 65 bodova, dok je Napoli drugi s 62. Inter je treći sa 60 poena.

Načeo Rimljane sjajnim golom - Miloš Krasić

Fudbaleri Juventusa pobedili su u Rimu ekipu Rome rezultatom 2:0. Golove za torinski klub postigli su Miloš Krasić posle sjajne akcije i fenomenalnog volej udarca u 60. minutu, dok je trijumf potvrdio Matri u 75. minutu meča na "Olimpiku".

Fiorentina je odigrala samo nerešeno na gostovanju Ćezeni 2:2 iako su imali prednost i tri boda u džepu sve do 86, minuta, kad je Kazerta postigao gol za izjednačenje. Ekipa trenera Siniše Mihajlovića sada zauzima deveto mesto na tabeli Serije A sa 42 osvojena boda.

Katanije je deklasirala Palermo sa 4:0, dok je Leće sa 2:0 savladao Udineze.