1
Subota 02.04.2011.
16:02 >> 20:36h

Het-trik Runija za veliki preokret Junajteda

Fudbaleri Mančester junajteda pobedili su u Londonu ekipu Vest Hema rezultatom 4:2 u prvom meču 31. kola engleske Premijer lige.

Šta uradiše ovi moji u poslednjih pola sata?! - Aleks Ferguson

Vest Hem je na poluvremenu vodio 2:0 golovima Nobla u 11. i 25. minutu. Nobl je oba gola postigao sa penala.

Međutim, Mančester junajted je zaigrao angažovanije u nastavku meča sa tri gola Vejna Runija u 65, 73. i 79. minutu sa penala preokrenuo rezultat i poveo 3:2.

Omaleni napadač je napre bio precizan iz slobodnog udarca, onda je osam minuta kasnije pogodio 'malu mrežu' sa ivice kaznenog prostora, da bi posle šest minuta bio precizan i sa bele tačke.

Konačan rezultat postavio je Ćićarito Ernandez posle kontranapada u 84. minutu. Za goste je igrao i srpski reprezentativac Nemanja Vidić, koji je zaradio žuti karton u 41. minutu.

Mančester junajted se nalazi na prvom mestu na tabeli sa 66 bodova.

Fudbaleri Vest Bromviča ostvarili su prvu pobedu nad Liverpulom u istoriji Premijer lige, pošto su danas uspeli da savladaju "crvene" sa 2:1.

Nije tako izgledalo u 50. minutu nakon što je Škrtel postigao vodeći gol za Liverpul. Međutim, do kraja meča Odemvingi je iznudio dva penala koje je sigurno koristio Brant i tako doneo velika tri boda u borbi za opstanak ekipi Roja Hodžsona, koji je početkom godine smenjen na "Enfild Roudu".

Čelsi je odigrao samo 1:1 u Stouku, a tim iz Londona je imao minus već od osmog minuta golom Voltersa. Ipak, Didije Drogba je u 33. minutu izjednačio i ostavio Čelsi i dalje u trci za titulom.

U trci je i Arsenal koji je odigrao samo 0:0 protiv Blekburna na svojoj Emirejts areni. Iako su "tobdžije" imale sijaset prilika da napune mrežu gostiju, u toj nameri nisu uspeli.

Najubedljivi je bio Njukasl koji je na domaćem terenu pregazio Vulvse 4:1, a po jednom su se upisali Nolan, Ameobi, Lovenkrands i Gutierez. Birmingem je ostvario važan trijumf u borbi za opstanak protiv Boltona 2:1, dok su Vigan i Totenhem remizirali bez golova 0:0.