1
Subota 02.04.2011.
14:54

Zvezda pobedila Javor u Ivanjici

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su u Ivanjici ekipu Javora rezultatom 2:0 u prvom meču 20. kola Superlige Srbije, Vojodina golom Ilića slavila protiv Metalca, OFK Beograd se provukao u Inđiji.

Golove za crveno-bele postigli su Aleksandar Jevtić u 35. i Andrija Kaluđerović u 45. minutu.

Andrija Kaluđerović u zagrljaju saigrača

Obe ekipe ušle su oprezno u meč, ali je posle početnog ispitivanja snaga Crvena zvezda preuzela inicijativu. Crveno-beli su prvu priliku imali u 13. minutu posle prodora Reljića, ali je Milovanović odlično reagovao i izbacio loptu u korner. Dva minuta kasnije nova prilika za goste, ali Borha nije uspeo da smesti loptu u protivničku mrežu.

U 18. minutu golman Crvene zvezde Bajković dobio je samo žuti karton, iako je van svog šesnaesterca srušio Momčilovića. Domaći su tražili isključenje protivničkog čuvara mreže, ali sudija nije želeo da promeni svoju odluku. Gosti su poveli u 35. minutu. Akciju Zvezde započeli su Ninkov i Mijailović, a lopta je potom došla do Jevtića koji je sa pet metara glavom pogodio mrežu Javora. Drugi gol za goste postigao je Kaluđerović u poslednjim trenucima prvog dela meča posle odličnog dodavanja Kadua.

Fudbaleri Zvezde su nastavili sa dobrom igrom i u drugom delu meča, ali su prvu priliku imali domaći u 53. minutu. Međutim, Ninkov je odlično intervenisao posle napada Javora. Kadu je nekoliko minuta kasnije imao priliku da povisi vođstvo Zvezde, ali je njegov udarac završio pored gola. Eliomar je u 59. minutu propustio priliku da smanji vođstvo gostiju, ali je odlično intervenisao Vilotić. Do kraja utakmice igralo se uglavnom na sredini terena, a promene rezultata nije bilo.

Fudbaleri Vojvodine nastavili su da ređaju pobede ovog proleća, a ovoga puta su novosađani bili bolji od Metalca rezultatom 1:0. Strelac gola vrednog tri boda bio je reprezentativac naše zemlje Brana Ilić u 74. minutu utakmice.

Ilić ponovo trese mreže po Srbiji

Subotički Spartak je takođe slavio u gostima i to protiv Sloge, a strelac u 37. minutu bio Torbica. Inače, ovaj meč je kasnio 15 minuta sa početkom jer su domaći igrači organizovali štrajk nezadovoljni zbog kašnjenja plata.

OFK Beograd je slavio u Inđiji zahvaljući auto golu Batioja desetak minuta pre kraja meča. Petu pobedu gostujućih ekipa ove subote upotpunila je ekipa Smedereva, koja je bila bolja od Čukaričkog golom Živkovića.

Fudbaleri Partizana pobedili su čačanski Borac rezultatom 2:0 i tako zadržali tri boda prednosti u odnosu na najvećeg rivala Crvenu zvezdu.