Nedelja 06.12.2009.
19:54

Pregled 13. kola španske Primere

Ronaldo dao gol, promašio penal i dobio crveni

Fudbaleri Reala pobedili su u Madridu ekipu Almerije rezultatom 4:2, Barselona slavila na gostovanju La Korunji 1:3, prva pobeda madridskog Atletika u gostima, Santander 'odvalio' domaći Espanjol, Saragosa 'potonula' na Majorci.

Madriđani su do pobede stigli golovima Ramosa u 31, Iguaina u 73, Benzeme u 83. i Ronalda u 84. minutu. Kod gostiju, u listu strelaca upisali su se Sorijano u 58. i Uče u 62. minutu.

Utakmicu je obeležio Kristijano Ronaldo, koji je pored postignutog gola u 84. minutu, promašio penal u 82. minutu, a od 85. do 89. minuta dobio je dva žuta kartona zbog čega je ranije morao da ode u svlačionicu.

Real je posle pobede i dalje drugi, a njegov zaostatak za vodećom Barselonom iznosi pet bodova, jer su Katalonci naklon unapred odigrane utakmice sa Kserezom i pobede od 2:0, večeras slavili i na gostovanju u La Korunji 1:3.

Leo Mesi je doveo Barselonu u vođstvo, ali se na odmor otišlo nerešenim rezultatom, jer je izjednačio Adrijan. Šampion Španije i Evrope u nastavku je napadao ka golu domaćina, što mu se isplatilo u 79. minutu, kada je ponovo strelac bio Mesi.

Pobedu na "Rijazoru" nakon četiri i po godine bez trijumfa, overio je Zlatan Ibrahimović u 88. minutu meča, pa Barselona sada ima 36 bodova, pet više od Reala ali i utakmicu više.

Atletiko je kao gost pobedio Kserez sa 0:2, golovima Forlana i Aguera, dok su Sevilja i Valjadolid odigrali bez pobednika 1:1. Domaćin na "Sančez Pishuanu" gubio je golom Manuća, ali je uspeo da izjednači pogotkom Luisa Fabijana, pa i dalje drži treću poziciju španskog šampionata sa 26 osvojenih bodova.

Nedeljne mečeve obeležile su dva ubedljiva trijumfa. Santander je "razneo" domaći  Espanjol u Barseloni sa 0:4, a blistao je Kanales sa dva gola. Majorka je "isprašila" goste iz Saragose rezultatom 4:1, dok su tri boda osvojile i Tenerife koje su ispratile Sporting iz Hihona sa 2:1.

Viljareal je potvrdio dobru formu i u ovom kolu, pošto je na "Madrigalu" pobedio Hetafe sa 3:2, dok je Valensija trijumfom u Baskiji protiv Bilbaoa 1:2, izbila na treće mesto španskog šampionata.

Sevilja - Valjadolid 1:1 (1:1)