Nedelja 06.12.2009.
17:38

Pregled 15. kola italijanske Serije A

Roma dobila gradski, a Juventus derbi sa Interom

Juventus pobedio Inter u velikom derbiju 2:1, trijumf Rome u gradskom derbiju sa Laciom 1:0, fudbaleri Milana na svom terenu ubedljivi protiv Sampdorije 3:0, samo Kjevo odneo kompletan plen sa gostovanja, Fiorentina bolja od Atalante, Palermo i Sijena trijumfovali posle preokreta.

Fudbaleri Milana su sav posao protiv četvrtoplasirane Sampdorije završili za manje od pola časa igre, čime su odbranili drugu poziciju u šampiopnatu.

Rani gol Borijela u 2. minutu najavio je pravi potop gostiju, pošto je Sedorf u 21. minutu duplirao prednost, a na 3:0 je povisio i stavio tačku na „i“ Brazilac Alesandre Pato samo tri minuta kasnije, čime je ovaj uslovno rečeno derbi, odlučen brzo.

U velikom derbiju Italije, Juventus je uspeo da porazi fudbalere koje vodi Žoze Murinjo rezultatom 2:1. Domaćin je poveo golom Filipa Melja u 21. minutu, izjednačio je Samjeul Eto u 26, a pobedu "staroj dami" doneo je Markizio u 58. minutu meča.

Zanimljivo je da je Meljo do kraja meča dobio drugi žuti karton, pa je ekipa iz Torina utakmicu završila sa igračem manje. Ipak, to nije pomoglo aktuelnim šampionima Italije, koji su i dalje lideri prvenstva sa 35 bodova, dok je Milan drugi sa 31, a Juventus treći sa 30 bodova.

Fudbaleri Rome pobedili su Lacio sa 1:0 u velikom rimskom derbiju, a pobedonosni gol za "vučicu" postigao je Marko Kaseti u 79. minutu. Roma je meč završila sa igračem manje, pošto je dva minuta pre kraja susreta isključen David Pizaro.

Ovom pobedom Roma je došla do šestog mesta na prvenstvenoj tabeli sa 24 boda, dok je Lacio ostao u donjem delu tabele sa samo 13 bodova. Lacijali će gotovo sigurno ostati bez trenera Davida Balardinija, kome je uprava kluba dala ultimatum da mora da pobedi Romu ukoliko ne želi da dobije otkaz.

U nedeljim mečevima domaćini su pobedili na pet od sedam odigranih utakmica, a samo je Kjevo uspeo da odnese sva tri boda iz Livorna 0:2, dok je Parma remizirala na gostovanju u Đenovi 2:2.

Bod Parmi na gostovanju protiv Đenove doneo je Džonatan Bjabjani sa dva gola, dok su strelci za domaću ekipu bili Rodrigo Palasio i Rafaele Paladino. Parma, koja je prošle sezone igrala u Seriji B, četvrta je sa 25 bodova i ima bod više od Fiorentine, Đenove i Sampdorije.

Bolonja je ostvarila veoma značajnu pobedu protiv Udinezea sa 2:1, a Fiorentina je golovima Vargasa i Đilardina savladala Atalantu 2:0.

Dva potpuna preokreta desila su se u Palermu gde je domaćin pobedio Kaljari sa 2:1, odnosno u Sijeni gde je Katanija izgubila rezultatom 3:2.

Veoma zanimljivo je bilo i u Napulju, gde je domaćin na "Sao Paolu" sa Barijem odigrao 0:0 na poluvremenu, da bi u nastavku bilo viđeno čak pet golova - 3:2.

Bolonja - Udineze 2:1 (1:1)