0
Subota 05.12.2009.
14:53

Jevtić spasao Zvezdu

Fudbaleri Crvene zvezde sretno su pobedili BSK na Karaburmi golom Jevtića u okviru 14. kola Jelen Super lige, Vojvodina je poražena u Novom Sadu od Javora, Jagodina sa 3:1 trijumfovala protiv Metalca, Spartak sa 2:0 pobedio Smederevo, dok su Čukarički i Mladi Radnik podelili bodove.

Čini se da Crvena zvezda još nije prebolela poraz od Partizana u prošlom kolu, jer je igra na Karaburmi izabranika Pižona bila ispod svakog očekivanja, ali je pobeda nad opasnim BSK-om ipak zaslužena i vredna prvog mesta na tabeli Super lige.

Prvo poluvreme u potpunosti je pripalo domaćinu koji je imao više od igre. Fudbaleri BSK-a imali su najbolju šansu u 12. minutu kada je Matić opalio iz voleja, a samo koji trenutak kasnije je i Alivodić stavio na muke golmana gostiju Stamenkovića. Zvezda je u prvom poluvremenu samo jednom šutnula ka golu BSK-a i pravo je čudo kako crveno-beli nisu primili makar jedan pogodak.

U nastavku meča viđena je borba na sredini terena sa dosta pogrešnih pasova i bez pravih prilika. Domaćini su i dalje bili za nijansu konkretniji koji su odbranu crveno-belih stavljali na velike muke.

Ipak, Crvena zvezda je u 68. minutu imala kolosalnu priliku preko Perovića. Perović je izašao sam ispred golmana domaćih i bio je u dobroj poziciji da postigne gol. Međutim, šutirao je traljavo, po zemlji, pa je Janković nogom odbranio i poslao loptu u korner. BSK je samo koji minut kasnije uzvratio preko Kneževića, koji je za malo bio neprecizan.

Kako to obično biva, promašaji se kažnjavaju pa je Zveza izničega došla do prednosti od 0:1 golom Jevtića. Najbolji igrač gostiju bio je u pravo vreme na pravom mestu i sa pet-šest metara, posle gužve poslao loptu u gol Borče. Prethodno, prekid sa 35 metara po sredini, izveo je Nikolić, iako u blatu i u padu, glavom ju je zahvatio Lekić, taman toliko da ona dođe do Jevtića za veliko slavlje Delija.

Domaćin je do kraja susreta pokušavao da dođe makar do boda, ali su svi pokušaji bili zaustavljeni od odbrane Zvezde, koja je na kraju pobedila ni kriva ni dužna.

Vojvodina je nakon poraza u prošlom kolu od Rada, poražena i u Novom Sadu, a slavio je Javor iz Ivanjice sa 0:1. Gol veliki kao tri ogromna boda za goste dao je Ekrebe u 84. minutu utakmice.

Jagodina je na svom terenu nadigrala Metalac pa su „ćurani“ došli do šeste prvenstvene pobede. Iako su gosti poveli već u 8. minutu golom Boškovića, domaćini su do poluvremena sa dva gola Novkovića preokrenuli meč i rezultat u svoju korist. Jagodinci su u nastavku igrali bolje, a treći gol bilo je delo napadača Đilasa u 55. minutu meča.

Spartka je u Subotici rezultatom 2:0 pobedio goste iz Smedreva. Strelac prvog gola bio je Janjuš u 11. minutu meča, dok je konačan rezultat postavio isti igrač u poslednjim momentima susreta. Subotičani su ostvarili šestu pobedu u Jelen Super ligi i staoje na viskom petom mestu na tabeli sa 23 osvojena boda. Smederevo je sa druge strane pretrpelo šesti poraz.

Čukarički i Mladi Radnik su na Banovom Brdu pobedili bodove, pošto je meč završen rezultatom 1:1. Domaćine je do prednosti doveo Nedeljković u 36. minutu, a Frenklin je u 47. minutu igre poravnao rezultat.

U nedelju su na programu tri utakmice 14. kola Super lige, a derbi meč se igra na praznom stadionu Partizana gde gostuje OFK Beograd.