1
Subota 26.03.2011.
18:15

Pobeda Engleza u Kardifu, Hrvati 'pali' u Gruziji

U kvalifikacionim mečevima za odlazak na Evropsko prvenstvo 2012. godine Engleska savladala Vels sa 2:0, Hrvatska izgubila na gostovanju Gruziji sa 1:0, dok je selekcija Bosne i Hecegovine uspela da preokrene i pobedi Rumuniju rezultatom 2:1.

Daren Bent

Fudbalska reprezentacija Engleske pobedila je Vels rezultatom 2:0 u malom ostrvskom derbiju kvalifikacione grupe G za plasman na Evropsko prvenstvo u Ukrajini i Poljskoj 2012. godine.

Izabranici Fabija Kapela ceo posao završili su u uvodnih 15 minuta kada su i postigli oba gola. Najpre je Frenk Lampard u 7. minutu bio siguran sa penala, koji je dosuđen nakon prekršaja Džejmsa Kolinsa nad Ešlijem Jangom u kaznenom prostoru domaće ekipe. Inače, njih dvojica su saigrači u Aston Vili.

Već u 15. minutu postavljen je konačan rezultat, a strelac je bio Daren Bent. Sjajna akcija Glena Džonsona i Ešlija Janga okončana je udarcem glavom Benta, koji je bez većih problema savladao Henesija za 2:0.

Englezi su sada prvi u grupi sa 10 bodova, koliko ima i Crna Gora, ali daleko slabiju gol-razliku. Sa druge strane, Velšani su četvrtim porazom u nizu ostali bez ikakvih šansi, ako su ih uopšte i imali, za eventualni baraž.

Iznenađenje večeri priredili su fudbaleri Gruzije koji su u 90. minutu golom Kobijašvilija savladali reprezentaciju Hrvatske, čime su dodatno zakomplikovali situaciju u ovoj kvalifikacionoj grupi, pošto se upravo Gruzija i Grčka pridružuju Hrvatima u borbi za neko od prva dva mesta.

Fudbaleri Bosne i Hercegovine pobedili su u Zenici Rumuniju rezultatom 2:1 i tako ostali u trci za plasmanom na Evropsko prvenstvo 2012. godine.

Rumuni su na poluvremenu imali prednost golom Marike u 29. minutu. Međutim, u nastavku susreta preokret je doneo izvrsni napadački tandem Bosanaca, Ibišević - Džeko, koji su golovima u 63. i 83. minutu doneli domaćinu pobedu, koja ih ostavljaju na trećem mestu grupe D, iza Francuza i Belorusa.

Reprezentacija Nemačke je lako savladala Kazahstan sa 4:0, čime je došla do pete pobede praktično obezbedivši već sada plasman na završni turnir EP. Po dva gola postigli su Miroslav Klose, u 3. i 88. minutu, i Tomas Miler, u 25. i 43.

Slovaci su trijumfom nad Andorom 1:0 došli na deobu prvog mesta grupe B sa Rusijom, koja je ranije danas kiksnula u Jermeniji 0:0. Obe selekcije sada imaju po 10 bodova.

Veliki trijumf ostvarila je Albanija nad Belorusijom 1:0, pa su tako Albanci došli u situaciju da se bore za baraž. Norvežani i Danci su odigrali nerešeno 1:1 u skandinavskom derbiju, što i jedne i druge ostavlja u trci sa Portugalom za plasman na Evropsko prvenstvo.