0
Nedelja 20.03.2011.
17:20

Krasić strelac za Juventus, minimalac Intera

Na mečevima 30. kola italijanske Serije A Inter je pobedom nad Lećeom 1:0 došao na samo dva boda zaostatka za vodećim Milanom, a trijumf je zabeležio i Juventus protiv Breše sa 2:1 uz pogodak Miloša Krasića. Fiorentina je odigrala nerešeno sa Romom 2:2, a nova tri boda uzeo je i Udineze protiv Katanije 2:0.

Ponovo efikasan - Miloš Krasić

Fudbaleri Juventusa pobedili su u Torinu ekipu Breše rezultatom 2:1 u meču 30. kola italijanske Serije A.

Prvi gol za "staru damu" postigao je srpski reprezentativac Miloš Krasić u 23. minutu, kada je sjajnim volejom sa skoro 18 metara prevario golmana Breše. Eder je izjednačio u 42. minutu, a konačan rezultat postavio je Del Pjero u 68. Gosti su meč završili sa 10 igrača, pošto je u 71. isključen Mareko.

Inter je na svom terenu nadigrao Leće 1:0, a jedini gol na utakmici postigao je Đanpaolo Pacini u 52. minutu. U domaćem timu nije bilo srpskog reprezentativca Dejana Stankovića, dok je za goste igrao Nenad Tomović.

Verovatno najzanmiljivija utakmica odigrana je u Firenci, gde je domaća Fiorentina odigrača nerešeno protiv Rome 2:2.

Tim Siniše Mihajlovića dva puta je imao prednost na "Artemio Frankiju", ali je gostujuća ekipa stizala prednost "ljubičastih". Najpre je Adrijan Mutu u 22. minutu doneo vođstvo Fiorentini, samo pet minuta kasnije izjednačio je kapiten Frančesko Toti sa penala, da bi do poluvremena "viola" opet stekla prednost, preko Gamberinija u 34. minutu. Ipak, bod Romi doneo je Toti golom u 53. minutu.

Napoli je na svom terenu savladao Kaljari 2:1, a oba gola za Napoli postigao je Kavani u 49. i 62. minutu. Jedini strelac za goste bio je Akvafreska u 62.

Parma je golom Zakarda u 65. minutu u Đenovi pobedila Sampdoriju 1:0. Kjevo je u gostima bio bolji od Barija 2:1, dok je Udineze savladao Kataniju sa 2:0.

Lacio je u subotu pobedio Ćezenu 1:0, dok je Palermo bio bolji od Milana, istim rezultatom.

Prvo mesto na tabeli drži Milan sa 62 boda, dok je aktuelni šampion Inter sada drudi sa samo dva boda zaostatka, pošto je skupio 60 bodova.