0
Nedelja 20.03.2011.
16:01

Partizanu bod sa Banjice, Zvezda deklasirala BSK

Fudbaleri Partizana i Rada odigrali su nerešeno 2:2 na Banjici u derbiju 19. kola Jelen Superlige Srbije, dok se Crvena zvezda ubedljivom pobedom nad BSK Borčom od 4:1, približila vodećoj ekipi na samo tri boda.

Izvukao bod za aktuelnog šampiona - Ivica Ilijev

U odličnom derbi susretu, koji je opravdao očekivanja, Partizan je do prednosti došao golom Nemanje Tomića u 18. minutu. Odlično ga je iz drugog plana upostlio Mladen Krstajić, a Tomić je iskosa sa desetak metara pogodio suprotan ugao golmana Borjana za 0:1.

Ipak, odličnom igrom, pre svega iz prekida, Rad je uspeo da dođe do potpunog preokreta. Najpre je Partizanovo "dete" Tomislav Pajović izjednačio rezultat u 37. minutu udarcem glavom nakon kornera, da bi u finišu prvog dela meča Nebojša Leković odlično izvedenim slobodnim udarcem doneo prednost Radu od 2:1.

Partizan je ulaskom Ilieva i Petrovića u nastavku dobio na agresivnosti, i upravo je iskusni špic i najbolji strelac Superlige u 56. minutu izjednačio na 2:2. Međutim, treba reći da je Rad mogao na startu drugog poluvremena da donese možda i pobedu svom timu, ali je Jovančić nakon što je obišao Stojkovića pogodio stativu.

Partizan je posle osvajanja jednog boda skupio 50, a druga je Crvena zvezda koja je ubedljivom pobedom nad BSK Borčom rezultatom 4:1, prišla na samo tri boda zaostatka za liderom šampionata.

Golove za "crveno-bele" postigli su Evandro u 33. i 43. minutu, a po jednom u listu strelaca upisali su se Borha u 71. i Kaluđerović u 81. minutu. Jedini gol za goste dao je Babić u 52. minutu.

Motivisani Partizanovim kiksom - fudbaleri Crvene zvezde

Crvena zvezda je ušla ofanzivno u meč, a prvu šansu domaći su imali u 16. minutu. Vešović je odlično prodro po levoj strani i prosledio do Borhe, koji je slabo šutirao. Borha je pokušao četiri minuta kasnije, ali je Kovačević odlično intervenisao. Evandro je u 28. minutu odlično šutirao sa preko 20 metara, a golman ekipe iz Borče je ponovo bio na mestu.

Crveno-beli su poveli u 33. minutu. Evandro je odigrao dupli pas sa Lazovićem, a onda je plasirao loptu u Kovačevićev desni donji ugao za 1:0. Domaći su nastavili sa napadima, a na 2:0 povisili u u 43. minutu. Tošić je centrirao sa leve strane, a lopta je došla do Evandra, koji je ponovo pogodio mrežu gostiju.

Gosti su zaigrali angažovanije na početku drugog dela meča, a na 2:1 smanjili su u 52. minutu. Fudbaleri BSK-a izveli su odličan kontranapad, a u petercu Zvezde najbolje se snašao Babić, koji je lako pogodio mrežu golmana Stamenkovića.

Samo pet minuta kasnije gosti su propustili veliku šansu da izjednače na 2:2. Babić je odlično uposlio Alivodića, koji je šutirao prema praznom golu, ali je u poslednjem trenutku odlično reagovao Ćosić i loptu izbacio u polje.

Crvena zvezda je povela 3:1 u 71. minutu. Evandro je uposlio Borhu, koji je odlično primio loptu, a onda je lako savladao golmana BSK-a. Konačan rezultat postavio je rezervista Kaluđerović u 81. minutu.

Vojvodina koja je u sklopu subotnjih mečeva pobedila Čukarički sa 3:0, ima 44 boda, i trenutno je treća.