3
Sreda 16.03.2011.
18:57 >> 20:25h

Princ Tejgo sa dva gola srušio Zvezdu

Fudbaleri Partizana pobedili su na svom terenu ekipu Crvenu zvezdu rezultatom 2:0 u prvom meču polufinala Kupa Srbije.

Princ Tejgo napravio razliku u večitom derbiju

Oba gola za "crno-bele" postigao je Princ Tejgo u četvrtom i 48. minutu. Revanš meč biće odigran 6. aprila na stadionu Crvene zvezde.

Treneri oba tima izveli su najavljene sastave, osim što je trener Crvene zvezde Robert Prosinečki, koji je debitovao na klupi "crveno-belih" u "večitim derbijima", umesto povređenog Adija na teren poslao Mikića.

Zvezda je prva imala šansu već u prvom minutu, ali je Evandro bio neprecizan. Partizan je poveo samo tri minuta kasnije. Smiljanić je uputio šut sa oko 40 metara, a Tejgo je glavom zakačio loptu i poslao je u mrežu Stamenkovića.

Partizan je u nastavku meča imao loptu više u posedu, ali je Zvezda u 25. minutu propustila dve šanse. Kadu je odlično šutirao po zemlji, ali je Stojković odbranio njegov udarac. Lopta se odbila do Borhe, ali je njegov šut zaustavio Lazevski. Koroman je u 35. minutu obišao Petrovića, ali je slabo šutirao pored gola. Najbolju šansu na utakmici za crveno-bele imao je Borha u finišu prvog dela meča. On je odlično prošao dvojicu igrača Partizana, a potom je šutirao sa 11 metara, ali je lopta završila pored stative gola Stojkovića.

Partizan je propustio veliku priliku već na startu drugog poluvremena. Ilić je odlično uposlio Ilieva, koji je ušao u protivnički šesnaesterac i uputio snažan šut, ali je Stamenković izbacio loptu u korner. Crno-beli su poveli 2:0 u 48. minutu. Babović je odlično izveo slobodan udarac, a Tejgo je glavom sa šest metara pogodio mrežu Stamenkovića.

Meč je potom bio prekinut nekoliko minuta zbog bakljade navijača Partizana. Pristalice Partizana razvile su tokom meča transparente na kojima je pisalo "Purda, ubica srpskih zarobljenika", kao i "srpska deca - smrtna kazna".

Zvezda je u 66. minutu pokušala da postigne gol, ali je Koroman sa oko 20 metara bio neprecizan. Tempo igre je pao u nastavku meča, a obe ekipe nisu stvorile ozbiljniju šansu za postizanje gola. Partizan je u 88. minutu propustio veliku priliku da povede 3:0. Tejgo je posle solo prodora odlično dodao loptu do Adije, koji je snažno šutirao, ali je njegov udarac završio u spoljnom delu mreže. Samo minut kasnije velika prilika za Crvenu zvezdu. Borha je izašao sam ispred golmana Stojkovića, ali je njegov šut završio preko gola Partizana. Sudija je produžio meč za pet minuta, ali promene rezultata nije bilo.

Partizan - Crvena zvezda 2:0 (1:0)