0
Utorak 15.03.2011.
23:05

Inter i Mančester junajted u četvrtfinalu LŠ

Fudbaleri Intera plasirali su se u četvrtfinale Lige šampiona, nakon šokantnog preokreta i velikog trijuma na minhenskoj Alijanc Areni rezultatom 2:3. Plasman obezbedio i Mančester Junajted koji je kao domaćin savladao Olimpik Marsej sa 2:1.

Poravnao na 2:2 preciznim udarcem sa 20 metara - Vesli Snajder

Inter je u Minhenu pobedio ekipu Bajerna rezultatom 3:2 u revanš meču osmine finala najkvalitetnijeg evropskog klupskog takmičenja. Bajern je u prvom meču u Milanu pobedio 1:0, ali je Inter prošao dalje zbog većeg broja datih golova postignutih u gostima.

Inter je poveo već u trećem minutu golom Samjela Etoa koji je iskoristio odlično ubacivanje Pandeva i rutinski matirao golmana domaćih. Izjednačio je Mario Gomez u 21. minutu, pošto je šut Robena golman Intera Žulio Cezar nespretno odbio u noge nemačkog reprezentativca. Vođstvo Bajernu doneo je Tomas Miler u 31. minutu, a Bavarci su pored prednosti uspeli da promaše i nekoliko odličnih šansi da stave tačku na ovaj duel.

Ipak, u drugom delu dolazi do velikog i šokantnog preokreta na Alijanc Areni. Na 2:2 izjednačio je Vesli Snajder sjajnim šutem u 64. minutu, a pobedu Interu i plasman u četvrtfinale Lige šampiona, doneo je Makedonac Goran Pandev na drugu asistenciju Samjela Etoa u 87. minutu.

Inter je prošle sezone u finalu Lige šampiona pobedio Bajern sa 2:0, pa Bavarci nisu uspeli da se adekvatno osvete. Srpski reprezentativac Dejan Stanković nosio je kapitensku traku, ali samo do 51. minutu kada ga je zamenio Kutinjo.

Sa dva gola obezbedio Mančester Junajtedu plasman među osam najboljih ekipa

Mančester junajted je na Old Trafordu pobedio 2:1, a engleski klub je izborio četvrtfinale Lige šampiona, pošto je u prvom meču bilo 0:0.

Oba gola za Junajted postigao je Ćićarito Ernandez u petom i 76. minutu. Gosti su do jedinog pogotka na meču stigli autogolom Brauna u 83. minutu. U domaćem timu zbog povrede nije bilo srpskog reprezentativca Nemanje Vidića.

Žreb četvrtfinala Lige šampiona biće održan u petak, 18. marta.