0
Nedelja 13.03.2011.
17:07 >> 22:43h

Toti srušio Lacio, pobede Udinezea i Fiorentine

U derbiju 29. kola italijanske Serije A Roma je pobedila Lacio sa 2:0, fenomenalni Udineze je nakon sedam golova Kataniji napunio i mrežu Kaljarija 0:4, Mihina Fiorentina se pobedom na gostovanju Kjevu 0:1 popela na osmo mesto, dok je lider šampionata Milan odigrao samo 1:1 sa poslednjeplasiranim Barijem.

Dva gola u mrežu gradskog rivala - Frančesko Toti

Fudbaleri Rome pobedili su Lacio rezultatom 2:0 u velikom gradskom derbiju u okviru 29. kola Serije A.

Vodeći gol za "vučicu" postigao je "princ Rima" Frančesko Toti u 70. minutu, a u poslednjim trenucima igre postigao je i drugi, kojim je održao Romu u borbi za Ligu šampiona. Treba istaći da je Lacio utakmicu završio sa dva igrača manje, pošto su isključeni Radu i Ledezma.

Udineze je definitivno u grupi timova koji bi naredne godine trebalo da se nađu u elitnom takmičenju, nakon još jedne briljantne igre i pobede na gostovanju Kaljariju sa čak 0:4. Benatija, Sančez i dvostruki strelac Di Natale doneli su ubedljiv trijumf Udinezeu, koji je sada na odličnom trećem mestu.

Fiorentina Siniše Mihajlovića nastavila je uspon ka vrhu i "ljubičasti" se nakon pobede nad Kjevom u Veroni 1:0 nalaze na osmom mestu, sa istim brojem bodova koliko ima i Juventus. Vargas je u 48. minutu svojim golom doneo trijumf Fiorentini.

Važne bodove u borbi za opstanak osvojio je tim Katanije trijumfom nad Sampdorijom 1:0, dok je istim rezultatom trijumfovala i Đenova nad sve lošijim Palermom. Bodove vredne sredine tabele osvojila je i Bolonja trijumfom nad Lećeom, koji je sve bliži ispadanju iz Lige.

Lider Serije A osvojio je samo bod kod kuće u sudaru sa najslabijom ekipom u italijanskoj eliti, Barijem igrajući 1:1 (0:1).

Ekipa koja je praktično već ispala iz elite povela je pogotkom Mađara Gergelji Rudolfa u 39. minutu, a izjednačenje "roso-nerima" doneo je Antonio Kasano osam minuta pre kraja susreta. Pored toga, Milan je poslednjih četvrt časa igrao bez Zlatana Ibrahimovića koji je zbog drugog žutog kartona morao da napusti teren.