0
Sreda 09.03.2011.
22:52

Totenhem izbacio Milan, Šalke u četvrtfinalu

Fudbaleri Totenhema uspeli su da odole slavnom Milanu i prođu u četvrtfinale Lige šampiona, pošto je revanš na "Vajt Hart Lejnu" okončan bez golova 0:0. Prvi meč u Milanu engleska ekipa je dobila 1:0.

Odoleli napadima Milana - igrači Totenhema

Od samog starta utakmice gostujući fudbaleri su, kao što su i najavili, krenuli ofanzivno sa željom da što pre stignu do gola. Imali su Milanezi nekoliko solidnih prilika tokom prvog poluvremena, ali je odbrana Totenhema uspevala da ostane nesavladana. Ipak, u tome je nekoliko puta mogao da im odmogne golman Eureljo Gomes, koji je imao nekoliko kikseva koji su mogli da koštaju domaću ekipu.

Sa druge strane, Totenhem je opasno ugrožavao gol Milana iz kontranapada, u čemu su među opasnijim ekipama na Starom kontinentu. Ipak, Milan je u prvom poluvremenu mogao do željenog gola, ali je Vilijam Galas sa gol-linije izbacio loptu nakon udarca Ibrahimovića.

U drugom poluvremenu, još žešći ataci Milana, ali poprilično jalovi. Ređali su se udarci Pata, Ibrahimovića, Robinja, Sedorfa, ali bez veće koristi po "roso-nere". Totenhem je pak ulaskom u igru Gareta Bejla jasno stavio do znanja gostima da će pokušati iz kontri da eventualno reši meč. Piter Krauč je imao priliku da postigne gol i u revanšu, strelac jedinog pogotka u Milanu, međutim, italijanski tim je uspeo da se odbrani u 77. minutu.

Na kraju, navijači Totenhema slave veliki uspeh svog tima, najveći u istoriji kada je Liga šampiona u pitanju, dok drugi najtrofejniji evropski tim, Milan, drugi put za redom ispada u osmini finala, i opet od engleske ekipe.

U Gelzenkirhenu, Šalke je pobedio Valensiju 3:1 i tako potvrdio 1:1 iz Španije za prolazak među najboljih osam u eliti. Iako su gosti poveli preko Rikarda Koste u 17. minutu, to nije pokolebalo Nemce da u prepoznatljivom stilu dođu do preokreta i velikog uspeha.

Iako su sve oči bile uprte u Raula, on ovoga puta nije uspeo da postigne gol i postane najbolji strelac u istoriji Lige šampiona. Najpre je Farfan u 40. minutu doneo Šalkeu izjednačenje, dok je Gavranović početkom drugog dela igre postigao vodeći gol za Šalke.

Valensiju je i jedan gol, remi 2:2, vodio dalje, ali gosti nisu uspeli u željenoj nameri, tako da završavaju ovogodišnje takmičenje u Evropi. Na kraju, Farfan je potvrdio pobedu Šalkeu u poslednjim trenucima utakmice.