1
Sreda 09.03.2011.
20:14 >> 23:50h

Zvezda pobedila Inđiju na 'Marakani'

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su Inđiju rezultatom 3:1 u poslednjem meču 17. kola Jelen Superlige Srbije.

Slavlje posle gola - igrači Crvene zvezde

Vođstvo Zvezdi doneo je kapiten Pavle Ninkov golom u 37. minutu, nakon loše intervencije Poleksića. Ninkov je u želji da centrira zatresao mrežu iskosa sa desne strane, nakon što je lopta preletela golmana gostiju.

Početkom drugog dela, u 54. minutu, Koroman je duplirao prednost nakon odlične akcije ofanzivnog reda crveno-belih. Međutim, Inđijci preko Jakšića na 17 minuta pre kraja, smanjuju prednost i donose malo neizvesnosti u ovaj  meč.

Problemi za domaćina kulminirali su u 78. minutu, nakon povrede Li Adija, pošto je Robert Prosinečki već izvršio sve tri izmene, pa je Zvezda poslednjih desetak minuta odigrala sa igračem manje.

'Delije' ponovo napravile odličnu atmosferu

Ipak, Marko Vešović je u poslednjim trenucima utakmice, postigao gol iz kontre i obezbedio tri boda svojoj ekipi u nastavku trke za titilom.

Trener Crvene zvezde Robert Prosinečki bio je zadovoljan nakon što su njegovi izabranici slavili, iako stvrdi da je pobeda došla iz neorganizovanosti.

"Bitni su golovi, igra je bila solidna, a čak smo do pobede stigli iz neorganizovanosti. Moram da pogledam utakmicu ponovo da vidim zašto smo kod 2:0 dozvolili Inđiji da nas ugrozi i čak dođe u priliku da izjednači, umesto da smo mirno priveli meč kraju. Napravio sam grešku što sam prerano napravio treću izmenu pa smo 10 minuta igrali sa igračem manje, ali smo posle trećeg gola odahnuli", rekao je Prosinečki.

Zvezda je poslednji put dala tri gola u Lučanima 16. oktobra protekle godine.

"Drago mi je što je moja ekipa postigla tri gola. Pokazali smo da i sa 10 igrača možemo da damo gol, sasvim sam zadovoljan. Brine me boljka i mana što primamo golove iz prekida", rekao je Prosinečki.

Partizan je ranije trijumfovao protiv Hajduka u Kuli 0:4, pa je sa 46 osvojenih bodova ostao na pet poena prednosti u odnosu na crveno-bele,  koji sada imaju 41 bod.