0
Sreda 09.03.2011.
15:58 >> 23:57h

Partizan ubedljiv u Kuli

Fudbaleri Partizana pobedili su u Kuli ekipu Hajduka rezultatom 4:0 u meču 17. kola Superlige Srbije.

Princ Tejgo - tri gola na dve utakmice

Golove za crno-bele postigli su Tejgo u osmom, Tomić u 58, Petrović sa penala u 68. i Šćepović u 84. minutu.

Partizan se razmahao već na samom početku utakmice, kada je posle samo četiri minuta igre Adija na pas Tejga šutirao u okvir gola, a bunker na koji se odlučio Hajduk srušen je već u 8. minutu, kada je Princ Tejgo pokazao da će biti veliko pojačanje. Internacionalac iz Gane je odlično reagovao nakon udarca Radosava Petrovića, a odbijenu loptu je vešto ubacio glavom u gol.

Hajduk se otvorio posle vođstva gostiju i ubrzo prebacio igru na polovinu crno belih, a najbolju priliku u tom delu utakmice propustio je Kovačević čiji je fenomenalan šut u 19. minutu zaustavila prečka.

Partizan je do kraja prvog dela sačuvao minimalno vođstvo da bi posle 15-ak minuta igre u nasatvku Nemanja Tomić povisio na 2:0 posle centaršuta Ivice Ilijeva. Već tada je postalo jasno da bodovi sigurno odlaze u Beograd, a gosti su do kraja još dva puta zatresli mrežu i to preko Raće Petrovića koji je u 67. minutu povisio na 3:0 posle udarca sa bele tačke i rezerviste Šćepovića koji je u 84. minutu posle lob udarca postavio konačnih 4:0.

Trener Partizana Aleksandar Stanojević priznao je da rezultat u Kuli previsok.

"Posle drugog gola smo potpuno počeli da kontrolišemo igru. Rezultat je možda previsok, zbog našeg bledog izdanja u prvom poluvremenu", rekao je Stanojević.

Pomoćni trener Hajduka Saša Milovanović mogao je samo da čestita rivalu.

"Nedostajalo nam je mnogo fudbalera, kao i trener Dragoljub Bekvalac, nismo ista ekipa sa njim na klupi i bez njega. Ipak, to ne umanjuje pobedu Partizana", rekao je Milovanović posle meča.

Vojvodina je u Novom Sadu bila bolja od BSK-a 2:1. Kod domaćih, u listu strelaca upisali su se Oumaru u 13. i Katai u 87. minutu sa penala. Jedini strelac za goste bio je Kajević u 11. minutu.

Borac je u Čačku pogocima Stojmirovića u 13, Prtenjaka u 54. (autogol) i Damjanovića u 67. minutu savladao poslednjeplasirani Čukarički sa 3:0.

Rad je na svom terenu golovima Stanojevića u 32. i Jovanovića u 87. minutu savladao Metalac 2:0, dok je OFK Beograd na Karaburmi bio bolji od Slobode Point Sevojno rezultatom 1:0. Jedini gol na meču dao je Trivunović u 55. minutu.

U mečevima Smederevo - Jagodina i Spartak - Javor nije bilo golova.

Prvo mesto na tabeli drži Partizan sa 46 bodova, Crvena zvezda je posle pobede nad Inđijom 3:1 skupila 41 bod, dok je Vojvodina trećeplasirana sa 38.