0
Utorak 08.03.2011.
22:44

Barselona i Šahtjor prvi četvrtfinalisti LŠ

Fudbaleri Barselone i Šahtjora plasirali su se u četvrtfinale Lige šampiona. Barsa je u revanšu osmine finala pobedila Arsenal 3:1 i tako nadoknadila 1:2 iz prvog duela, dok je Šahtjor protiv Rome u Donjecku sa 3:0, samo potvrdio pobedu iz Rima 3:2.

Dva gola Lea Mesija

Katalonci su od samog starta utakmice nametnula svoj prepoznatljiv ritam igre što je rezultovalo sa nekoliko odličnih prilika za gol u prvom poluvremenu. Ipak, treba odati priznanje odličnoj odbrani Arsenala koja je uspešno odolevala svim atacima paklene katalonske ekipe.

Međutim, bedem ispred gola Almunije, sredinom poluvremena zamenio povređenog Ščešnija, pao je u poslednjim trenucima prvog poluvremena, kada je Lionel Mesi uspeo da pogodi mrežu Arsenala za željenih 1:0.

U nastavku susreta gostujući fudbaleri su krenuli malo agresivnije, jer im je bio potreban jedan gol koji bi ih opet stavio u poziciju da idu dalje. Posle kornera u 53. minutu Abu Dijabi i Serhio Buskets su skočili za jednu loptu, a Buskets, koji je na ovom meču igrao štopera u odsustvu Pujola i Pikea, glavom pogađa sopstvenu mrežu za šok na stadionu - 1:1.

Međutim, utakmica je počela da dobija epilog samo nekoliko minuta kasnije kada je Van Persi nakon šutiranja lopte posle sudijskog zvižduka dobio drugi žuti karton.

Najveći krivac među "tobdžijama" - Robi van Persi

Bilo je jasno da Arsenal ne može da odoli sa igračem manje na terenu, a to je potvrdio Ćavi u 69. minutu golom nakon sjajne akcije sa Mesijem. Samo dva minuta kasnije i definitivna potvrda da je Barsa u četvrtfinalu. Penal nad Pedrom skrivio je Đuru, a siguran sa "bele tačke" Mesi za konačnih 3:1.

U Donjecku dileme nije bilo pošto je Šahtjor protiv Rome sa 3:0, samo potvrdio trijumf iz Rima od 3:2. Hibšman je već u 18. minutu doneo prednosti Ukrajincima, dok je na 2:0 povisio Vilijan početkom drugog poluvremena. Konačnih 3:0 postavlja Eduardo tri minuta pre kraja.

Roma je mogla i do povoljnijeg ishoda, ali je Borijelo u prvom delu meča promašio penal, a u tom delu susreta izabranici Vinćenca Montele ostali su i sa igračem manje na terenu, nakon isključenja defanzivca Filipa Meksesa.