Nedelja 06.03.2011.
23:22
Vestionline, Sportske.net A

Benzema efikasan, Real drži korak

Fudbaleri Real Madrida pobedili su Rasing u Santanderu rezultatom 1:3, čime su opet došli na samo sedam bodova zaostatka za vodećom Barselonom, posle odigranih mečeva 27. kola španske Primere.

Raspucan - Karim Benzema

Ekipa Žozea Murinja potvrdila je dobru formu i na gostovanju Rasingu iz Santandera pobedom od 3:1 u meču koji su obeležila i dva neiskorišćena jedanaesterca.

Real je poveo u 23. minutu kada je posle odlična akcije Ozil asistirao usamljenom Adebajoru, kome nije bilo teško da sa nekoliko metara zatrese nebranjenu mrežu.

Samo četiri minuta kasnije, odbrana domaćih je ponovo izigrana. Ozil je i ovoga puta u ulozi asistenta, a egzekutor je Karim Benzema.

Posle sedam minuta igre u drugom poluvremenu, dosuđen je panal za domaće, ali je šut Piniljosa zaustavio Kasiljas. Ipak, nadu domaćima doneo je Kenedi, koji je u 70. minutu smanjio na 2:1, ali je ta nada trajala samo pet minuta, pošto je Benzema svojim drugim golom vratio dva gola prednosti Realu.

U 84. minutu jedanaesterac i za Real, posle prekršaja nad Di Marijom, ali je epilog bio isti. Adebajor je šutirao sa bele tačke, ali traljavo, pa je Tonjo uspeo da odbrani i do kraja je ostalo 3:1 za Real, koji je ponovo na sedam bodova zaostatka za vodećom Barselonom koja je u juče pobedila Saragosu 1:0, golom Keite.

Bilbao je na svom terenu savladao Sevilju rezultatom 2:0 i tako prekinuo seriju od četiri uzastopna poraza. Baskijci su posle ovog trijumfa ponovo na petom mestu, dok Sevilja deli sedmo mesto sa madridskim Atletikom.