0
Nedelja 06.03.2011.
16:30 >> 19:46h

Liverpul pregazio Junajted na 'Enfildu'

Fudbaleri Liverpula porazili su rezultatom 3:1 ekipu Mančester junajteda u okviru 29. kola engleske Premijer lige, a sva tri gola za tim sa “Enfilda” postigao je Dirk Kujt.

Sva tri gola za Liverpul postigao je Holanđanin Dirk Kujt u 34, 39. i 66. minutu. Jedini gol za goste dao je Ernandez u 90. minutu.

Liverpul se posle ovog trijumfa nalazi na šestom mestu na tabeli sa 42 boda, dok je Junajted zadržao prvu poziciju sa 60 poena.

Mančester junajted je ušao bolje u meč, a prvu priliku za postizanje gola nije iskoristio Berbatov, koji je pogodio stativu. Domaći su zaigrali angažovanije i poveli u 34. minutu. Ramires je odlično prošao po levoj strani, a onda uputio centaršut u peterac Junajteda, gde Kajtu nije bilo teško da sa svega nekoliko metara pošalje loptu u praznu mrežu.

Liverpul je na 2:0 poveo već u 39. minutu. Nani je pogrešio i vratio loptu pred gol Van der Sara, a Kajt je glavom sa pet metara pogodio mrežu gostiju. Do kraja poluvremena nije bilo golova, a ovaj deo meča obeležila je i gruba igra oba tima.

Liverpul je bio bolji rival i u drugom poluvremenu, a treći gol je ponovo postigao Kujt u 66. minutu. Holanđanin se najbolje snašao u protivničkom šesnaestercu, pošto je Van der Sar odbio loptu. Kujt je natrčao na nju i poslao je u protivnički gol. Konačan rezultat postavio je Ćićarito Ernandez u 90. minutu.

I drugi nedeljni duel Premijer lige bio je naročito zanimljiv, a Vulverhempton je uz dve asistencije Nenada Milijaša, odigrao sjajnih 3:3 protiv Totenhema.

Srpski reprezentativac je najpre svojim centaršutem bio zaslužan za vođstvo Birmingema, jer je na njegovo dodavanje Dojl glavom postigao prvi gol na meču, a nakon što je sa dva brza pogotka Defo preokrenu rezultat - Milijaš je oboren u kaznenom prostoru Totenhema, što je Dojl iskoristio da sa penala poravna na 2:2.

Iako je Pavljučenko na samom početku drugog poluvremena doneo londonskom timu prednost, četiri minuta pre kraja Silvan Ibenks-Blejk je pronašao Stivena Flečera koji je glavom matirao Eurelja Gomeša za konačnih 3:3.