1
Subota 05.03.2011.
18:02 >> 20:46h

Kiks Arsenala, Vest Hem i VBA beže sa dna

Fudbaleri Arsenala propustili su veliku priliku da priđu samo na bod manjka u odnosu na Mančester junajted, pošto su danas na "Emirejtsu" odigrali samo 0:0 protiv Sanderlenda.

Everton je slavio u Njukastlu

Junajted tako ima priliku da sutrašnjim eventualnim trijumfom nad Liverpulom u derbiju Engleske na "Enfildu" ponovo steknu četiri boda prednosti u odnosu na "tobdžije".

Veliki trijumf ostvario je Vest Hem nad Stoukom 3:0, kojim su "čekićari" najzad uspeli da izađu iz poslednja tri, odnosno zone ispadanja.

Van te "konkurencije" je i Vest Bromvič Albion, koji je u derbiju Birmingema pobedio tim Nikole Žigića na gostovanju 3:1. Srpski centarfor nije ulazio u igru zbog lakše povrede prepona.

U 47. minutu gosti stižu do prednosti golom Jusufa Mulumbua posle asistencije Pitera Odemvingija, ali je samo minut kasnije Žan Bosežur izjednačio. Radost domaćih navijača nije previše potrajala, pošto je već u 58. minutu bilo 1:2, a strelac drugog gola za VBA bio je Džejms Morison, na dodavanje Stivena Rida, da bi trijumf u 72. osigurao Pol Šarner na asistenciju Morisona.

Bolton je preokretom nad Aston Vilom 3:2 pretekao Liverpul na šestom mestu i boriće se za izlazak u Evropu naredne sezone, dok je Everton trijumfom u Njukaslu 2:1 krenuo ka sredini tabele.

Fudbaleri Mančester sitija poberili su Vigan minimalnim rezultatom 1:0. Jedini gol na meču za "građane" postigao je David Silva u 38. minutu.

Tim Roberta Manćinija tako je iskoristio današnji kiks Arsenala, koji je odigrao samo 0:0 protiv Sanderlenda, i prišao "tobdžijama" na četiri boda manjka. Lider je i dalje Mančester junajted sa 60 bodova.