0
Subota 05.03.2011.
17:34 >> 20:51h

Kuzmanović doneo pobedu Štutgartu

Fudbaleri Štutgarta napravili su još jedan veliki korak ka opstanku u Bundesligi važnom pobedom nad Šalkeom 1:0, a strelac jedinog gola bio je Zdravko Kuzmanović u 15. minutu sa penala.

Zdravko siguran sa bele tačke

Prethodno je Benedikt Hevedes zaradio crveni karton skrivivši penal za "švabe".

Međutim, ovo kolo u Bundesligi obeležio je napadač Nirbnerga Kristijan Ajgler koji je postigao četiri gola u trijumfu bavarske ekipe nad Sent Paulijem 5:0.

Prethodno, strelac je bio Volšajd u trećem minutu najavivši poraz gostiju, dok je Ajgler u nastavku sa četiri pogotka doneo ubedljiv trijumf Nirnbergu.

Agonija Bajerna nastavljena je u Hanoveru, gde je domaći tim slavio pobedu od 3:1. Abdelaue je sredinom prvog poluvremena najavio trijumf Hanovera, dok je Rauš početkom drugog dela povećao na 2:0.

Roben je u 55. minutu vratio nadu Bajernu, ali je samo nekoliko minuta kasnije Pinto vratio Hanover na dva gola prednosti. Nade gostiju iz Minhena "ubio" je Breno koji je dobio crveni karton u 73. minutu.

Menhengladbah je trijumfovao nad Hofenhajmom 2:0, čime je koliko-toliko ostao u igri za opstanak, dok je jedini meč bez golova viđen u Frankfurtu, gde su se sastali Ajntraht i Kajzersluatern.

Fudbaleri Bajera iz Leverkuzena ostvarili su ubedljivu pobedu nad Volfsburgom 3:0 čime su se vratili na drugo mesto Bundeslige. "Aspirindžije" su ceo posao završile u prvom poluvremenu kada su Bender, Renato Augusto i Štefan Kisling postigli golove za domaći tim.

Ovim trijumfom Bajer se vratio na minus 12 u odnosu na neprikosnovenog lidera Borusiju iz Dortmunda, dok je Volfsburg sve bliži opasnoj zoni, pošto ima samo 26 bodova, jedan više od ekipa koje bi se u ovom trenutku, da se prvenstvo danas završi, preselile u Cvajtu.