0
Nedelja 27.02.2011.
18:06 >> 23:28h

Udineze 'napunio' Palermo, pobeda Intera

Na mečevima 27. kola italijanske Serije A, fudbaleri Udinezea savladali su Palermo na Siciliji sa 7:0, Inter je trijumfovao na gostovanju Samopdoriji 0:2, Roma je ispustila pobedu protiv Parme u Rimu 2:2, a slično se desilo i Fiorentini na gostovanju poslednjeplasiranom u Bariju 1:1.

Rasturili Palermo - Antonio di Natale

Palermo je na Siciliji od Udinezea pretrpeo jedan od najtežih poraza u istoriji 0:7, a strelci svih sedam golova bila su samo dva igrača - Antonio di Natale i Aleksis Sančez.

Već posle prvih 45 minuta, gosti su vodili sa 5:0, a u tom delu igre Sančez je uspeo da ostvari "het-trik". U drugom delu Di Natale i Sančez su bili precizni još po jedno, a mreža golmana Sirigua mogla je još neki put da se zatrese, pošto je domaćin od 60. minuta igrao sa dva igrača manje, tačno od trenutka kada je viđen poslednji gol na meču.

Fudbaleri Intera savladali su Sampdoriju u Đenovi rezultatom 2:0. Holanđanin Vesli Snajder doveo je aktuelnog šampiona u vođstvo u 73. minutu, a pobedu je potvrdio najbolji strelac tima Sajmuel Eto u nadoknadi vremena. Svih 90 minuta u Đenovi odigrao je kapiten Srbije Dejan Stanković.

Ekipa Brazilca Leonarda večerašnjom pobedom potpuno se vratila u borbu za titulu, pa Inter sada ima 53 boda i meč manje od lidera Milana (55), a bod više od trećeplasiranog Napolija (52), koji se u ponedeljak sastaju u derbiju kola.

Fiorentina je vodila kod "fenjeraša" Barija do 87. minuta golom Alberta Đilardina iz 21. minuta, ali je domaćinu sjajnim šutem jedan bod doneo Gezal.

Lacio je porazom na Sirdijini od Kaljarija polako počeo da gubi korak za liderom Milanom, dok je Roma ponovo razočarala svoje navijače pošto je propustila vođstvo od 2:0 protiv Parme, koju je "iz mrtvih" izvukao Amauri golovima u 74. i 79. minutu. Pre toga strelci za Romu bili su Toti iz penala u 19. i Žuan u 26. minutu.

Roma je imala igrača više poslednjih 10 minuta, ali ni to ekipi iz Rima nije bilo dovoljno za pobedu - 2:2.

Bodove su podelili Breša i Leće (2:2), a važnu pobedu u borbi za opstanak ostvarila je Ćezena protiv Kijeva (1:0, penal u 90.), kao i Katanija, koja je posle preokreta kod kuće dobila Đenovu sa 2:1 (0:1).