0
Subota 26.02.2011.
18:18

Ubedljiva pobeda Mančester Junajteda

Fudbaleri Mančester junajteda pobedili su večeras u gostima ekipu Vigana rezultatom 4:0 u meču 28. kola Premijer lige.

Raspucao se - Ćićarito Ernandez

Dva gola za Junajted postigao je Ćićarito Ernandez u 17. i 74. minutu, a po jednom u listu strelaca upisali su se Runi u 84. i Fabio da Silva u 87. minutu. Za goste je ceo meč odigrao srpski reprezentativac i kapiten Junajteda Nemanja Vidić.

Hernandez je postigao prva dva gola za Junajted, najpre u 17. minutu posle asistencije Nanija, a potom i u 74. minutu kada ga je proigrao Runi. Samo 100 sekundi kasnije menadžer Aleks Ferguson odlučio je da mu da zasluženi odmor i zamenio ga Ircem Gibsonom. Do kraja gosti su dokrajčili Vigan, koji je očigledno bio u nokdaunu, a egzekutori su bili Runi u 84. i Fabio u 87. minutu.

Prvo mesto na tabeli drži Mančester junajted sa 60 bodova, dok je Arsenal drugi sa 56. Mančester Siti je treći sa 49 osvojenih poena.

Vulverhempton na svom terenu bio bolji od Blekpula 4:0. Pogotke su dali Džervis u trećem, O'Hara u 55. i Ebanks-Blejk u 79. i 90. minutu, pa ekipa Nenada Milijaša koji je meč odgledao s klupe, sa ova tri boda može da preskoči čak nekoliko timova u zoni ispadanja.

Everton je golovima Bekforda u šestom i 39. minutu savladao ekipu Sanderlenda 2:0, a Aston Vila je na svom terenu nadigrala Blekburn 4:1. Golove za pobednički tim postigli su Ešli Jang u 49. i 82, Henli (autogol) u 62. i Dauining u 64. minutu. Jedini strelac za goste bio je Kalinić u 81. minutu.

Njukasl i Bolton igrali su 1:1. Domaći su poveli golom Nolana u 13. minutu, a izjednačio je Danijel Staridž u 38.

Sutra će igrati Vest Hem - Liverpul i Mančester siti - Fulam, dok će se u ponedeljak sastati Stouk - Vest Bromvič. Odloženi su mečevi: Totenhem - Arsenal i Čelsi - Birmingem.