0
Sreda 23.02.2011.
22:15

Sevilja iznenadila Porto, ali ispala iz LE

Fudbaleri Sevilje savladali su ekipu Porta u gostima rezultatom 1:0 (0:0) u revanš meču 1/16 finala Lige Evropa, ali to španskom predstavniku nije bilo dovoljno za prolaz među osam najboljih.

Hulk ne dozvoljava da mu iko priđe

Portugalci su u osminu finala prošli zahvaljujući dva postignuta gola u gostima i pobedi u Sevilji sa 2:1 u prvom duelu.

Jedini gol na meču na stadionu "Dragao" postigao je Brazilac Luis Fabijano u 72. minutu. U finišu meča igrači oba tima su, svesni uloga, bili prenervozni, a to je rezultiralo isključenjima Pereire u 74. minutu u ekipi Porta, a potom i Aleksisa na drugoj strani.

Sevilja je do kraja meča propustila nekoliko dobrih prilika da još jednom savlada golmana Heltona, ali se tim mladog stručnjaka Andre VIljasa Boasa, ipak odbranio i prošao dalje.