0
Nedelja 20.02.2011.
17:33 >> 22:50h

Senzacionalan preokret Đenove, poraz Juventusa

Na mečevima 26. kola italijanske Serije A fudbaleri Đenove uspeli su da stignu i prestignu tri gola minusa protiv Rome 4:3, Juventus je doživeo poraz u Lećeu 2:0, dok je Milan pobedom nad Kjevom u Veroni sa 2:1 sačuvao lidersku poziciju u šampionatu.

Mekses načeo Đenovljane, ali na kraju Roma pognute glave napustila Marusi

Fudbaleri Đenove pobedili su danas na svom terenu ekipu Rome rezultatom 4:3 u meču 26. kola Serije A.

Domaći su gubili 3:0, ali su uspeli da preokrenu rezultat i da nanesu još jedan poraz ekipi Rome. Po dva gola za pobedničku ekipu postigli su Palasio u 52. i 74. i Paloski u 68. i 86. minutu. Kod gostiju, u listu strelaca upisali su se Mekses u šestom, Burdiso u 16. i Toti u 51. minutu.

Fudbaleri "stare dame" poraženi su na gostovanju u Pulji od Lećea sa 2:0 (1:0). Prelomni trenutak meča dogodio se u 12. minutu meča, kada je zbog igranja rukom van sopstvenog šesnaesterca isključen golman Juventusa Đanluiđu Bufon. Zbog njega je igru morao da napusti i reprezentativac Srbije Miloš Krasić, kako bi ušao rezervni čuvar mreže Marko Storari.

Od tog momenta kola po goste su krenula nizbrdo. Leće je iskoristilo igrača više na terenu i preko Alžirca Mesbaha u 33. i Bertolacija u 48. minutu došlo do veoma važna tri boda u borbi za opstanak.

Milan je u Veroni savladao Kjevo sa 2:1. Golove za "roso-nere" dali su Robinjo u 25. i Pato u 82. minutu. Jedini strelac za domaće bio je Fernandes u 61. minutu.

Parma i Ćezena igrali su 2:2, dok je Lacio na svom terenu golom Ernanesa u šestom minutu pobedio Bari 1:0. U mečevima Fiorentina - Sampdorija i Udineze - Breša nije bilo golova.

Bolonja je sinoć pobedila Palermo 1:0, a Inter ekipu Kaljarija, takođe sa 1:0. Na meču koji je odigran na Sardiniji, Dejan Stanković je obeležio jubilej 200. meč u dresu "nero-azura".

Fudbaleri Napolija pobedili su večeras na svom terenu ekipu Katanije rezultatom 1:0, a jedini gol na utakmici postigao je Zuniga u 25. minutu. Kavani prethodno u 10. minutu nije iskoristio penal za domaći tim.

Prvo mesto na tabeli drži Milan s 55 bodova, Napol je drugi sa 52, dok je Inter treći sa 50 osvojenih bodova.