0
Sreda 16.02.2011.
23:01 >> 23:35h

Arsenal preokretom do pobede, Šahtjor pokorio Rim

Fudbaleri Arsenala pobedili su večeras u Londonu ekipu Barselone rezultatom 2:1, dok je Šahtjor trijumfovao protiv Rome na Olimpiku rezultatom 3:2 u prvim mečevim osmine finala Lige šampiona.

Doneo potpuni preokret - Andrej Aršavin

Gosti su poveli u 26. minutu golom Davida Vilje, a izjednačio je Robin van Persi u 78. minutu. Pobedu domaćinu doneo je Andrej Aršavin u 83. minutu.

Arsenal je uspeo da u 200. meču londonskog kluba u Evropi napravi iznenađenje i da savlada favorizovanu Barselonu rezultatom 2:1. Meč je počeo inicijativom domaćina, koji su imali dve šanse, ali ih nije realizovao Van Persi.

Barselona je u 13. minutu imala veliku priliku preko Mesija, koji je šutirao pored gol. Fabregas je u 25. minutu odlično prošao po desnoj strani, ali je Abidal intervenisao ispred Van Persija.

Barselona je povela samo minut kasnije. Mesi je odlično prošao kroz sredinu terena i proigrao Vilju, koji je izašao sam ispred golmana Arsenala i lako doveo svoj tim u vođstvo.

Samo dva minuta kasnije odlično je šutirao Pedro, ali je golman Ščesni bio na visini zadatka. U 30. minutu poluprilika za Arsenal, koju ponovo nije iskoristio Van Persi. Do kraja prvog dela meča nije bilo golova.

Arsenal je ušao agresivnije u drugo poluvremene, a nekoliko poluprilika nisu iskoristili Vilkšir, Fabregas i Van Persi. Arsenal je izjednačio u 78. minutu. Fabregas je proigrao Van Persija na levoj strani. Holanđanin ulazi u protivnički šesnaesterac i kada su svi očekivali centaršut on je iz ugla pogodio gol Katalonaca.

Barselona se otvorila, pokušavajući da stigne do gola, ali su "tobdžije" postigle drugi gol. Nasri je povukao kontru, a potom vratio loptu za Aršavina koji je sa oko 16 metara poslao loptu u mrežu Valdesa.

Šahtjor je napravio veliko iznenađenje pošto je u Rimu savladao Romu 3:2 u prvom meču osmine finala Lige šampiona.

Obe ekipe su ušle agresivno u meč, a u prvih 20 minuta bilo je nekoliko poluprilika za oba tima. Roma je povela u 28. minutu. Tadei je odlično centrirao, a Perota je glavom loptu poslao u mrežu.

Gosti su izjednačili samo minut kasnije. Žadson je odlično šutirao iz daljine, a lopta je pogodila nekoga od igrača Rome i prevarila golmana "vučice". Kosta je u 36. minutu sa oko 18 metara pogodio mrežu Rome za 2:1, a samo pet minuta kasnije Adrijano je postigao treći gol za svoj tim na asistenciju Koste.

Do kraja utakmice Roma je uspela da ublaži poraz golom Meneza u 61. minutu.