0
Subota 05.02.2011.
18:11 >> 21:06h

"Pljusak" golova u Engleskoj, prvi poraz Mančestera

Na osam subotnjih mečeva engleske Premijer lige viđeno je čak 41 gol, a najzanimljiviji duel odigran je na "Sent Džejms Parku", gde je domaći Njukasl protiv Arsenala uspeo da vrati minus od čak četiri gola razlike, čime je na kraju došao do zasluženog boda 4:4. Lider šampionata Mančester Junajted doživeo prvi poraz na gostovanju Vulvsima 2:1.

Cesk Fabregas nije mogao da veruje šta je snašlo njegovu ekipu

Najspektakularniji duel viđen je na "Sent Džejms Parku" gde je Arsenal posle 26 minuta vodio protiv Njukasla sa 0:4. Volkot u 1, Đuru u 3. i Van Persi u 10. i 26. minutu doneli su, činilo se, nedostižnu prednost Arsenalu. Ipak, furiozna igra Njukasla u drugom delu donela je bod "svrakama", doduše zahvaljujući i isključenju štopera gostiju Dijabija.

Najpre je Barton sa penala smanjio prednost, da bi potom Best 15 minuta pre kraja smanjio na 2:4. U poslednjih sedam minuta još jedan penal za Njukasl, siguran je Barton, a tri minuta pre kraja Tiote fantastičnim volejom donosi neverovatan bod svom timu za konačnih 4:4.

Fudbaleri Vulverhemptona pobedili su Mančester junajted rezultatom 2:1 nanevši tako prvi poraz u ovom šampionatu ekipi Aleksa Fergusona.

"Crveni đavoli" su do prednosti došli već u 3. minutu preko Nanija, i tada se činilo da će Junajted ostvariti još jednu rutinsku pobedu. Ipak, samo sedam minuta kasnije Elokobi je iskoristio smušenost odbrane Mančestera i izjednačio rezultat da bi Vulvsi do preokreta došli u 40. minutu preko Kevina Dojla, koji je glavom na precizno dodavanje Nenada Milijaša iz slobodnjaka, savladao Van der Sara za konačnih 2:1.

Junajted nije iskoristio priliku da ode na sedam bodova razlike u odnosu na Arsenal, ostao na samo četiri poena, dok su se Vulverhemptonovi igrači izjednačili sa Vest Hemom i Viganom na deobi 18. mesta sa 24 boda.

Na "Gudison Parku", Everton je pobedio Blekpul sa 5:3, uz fenomenalnu partiju Luisa Sahe koji je postigao četiri gola, dok je Vigan na domaćem terenu u još jednom sjajnom duelu, zahvaljujući dvostrukom strelcu Beniju Mekartiju bio bolji od Blekburn Roversa rezultatom 4:3.

Tevez 'bocnuo' tri komada

Mančester siti je het-trikom Karlosa Teveza, dva sa penala, pobedio Vest Bromvič Albion sa 3:0, dok je Totenhem golom Nika Kranjčara u poslednjim sekundama meča pobedio Bolton 2:1, za koji je opet strelac bio Staridž.

Aston Vila i Fulam odigrali su u Birmingemu bez pobednika, a bilo je 2:2.

subota, 05. februar:
Stouk - Sanderlend 3:2 (1:1)
(Kerju 32', Hut 83', 90' - Ričardson 2', Gijan 48')

Everton - Blekpul 5:3 (1:1)
(Saha 20', 47', 76', 84', Bekford 80' - Baptist 37', Pančion 62', Adam 64')

Aston Vila - Fulam 2:2 (1:0)
(Pantsil 13'ag, Voker 72' - Džonson 52', Dempsi 78')

Njukasl - Arsenal 4:4 (0:4)
(Barton 69'pen, 83'pen, Best 75' Tiote 87' - Volkot 1', Djuru 3', Van Persi 10', 26') Mančester siti - Vest Bromvič 3:0 (3:0)