0
Utorak 01.02.2011.
23:38

Evrogol Vidića, preokret Arsenala

Na mečevima 25. kola engleske Premijer lige pobedu je ostvario Mančester Junajted protiv Aston Vile sa 3:1 uz dva pogotka Runija i evrogol Nemanje Vidića, Arsenal je uspeo da preokrene i pobedi Everton sa 2:1, dok je Čelsi trijumfovao u goleadi na stadionu "Svetlosti" protiv Sanderlenda rezultatom 2:4.

Kapiten komanduje odbranom i postiže golove - Nemanja Vidić

Fudbaleri Mančester junajteda savladali su Aston Vilu rezultatom 3:1 (2:0) u meču 25. kola Premijer lige.

Lider Premijer lige poveo je već u 53. sekundi golom Vejna Runija, koji je na isteku prvog dela uspeo da udvostruči prednost. Na 2:1 u 58. minutu smanjio je najskuplji igrač u istoriji tima iz Birmingema, Daren Bent, da bi konačan rezultat postavio kapiten Nemanja Vidić u 63. minutu.

Vidić je postigao svoj četvrti gol u ovoj sezoni, a možda i najlepši u dresu Junajteda, jer je najpre glavom spustio loptu Runiju na dupli pas, a onda je preciznim šutem nogom sa 15 metara zabio loptu pod prečku gola Breda Fridela.

Sa druge strane, Arsenal je zadržao korak za liderom Junajtedom pobedom posle preokreta nad Evertonom na stadionu "Emirejts" od 2:1. Gosti su vodili posle prvog dela igre golom Luisa Sahe u 24. minutu, koji je postignut iz čistog ofsajda.

Međutim, u nastavku je rezervista Andrej Aršavin izjednačio u 70. minutu svojim prvom golom još od decembra prošle godine, a konačan rezultat postavio je Loren Košielni u 75. minutu glavom posle kornera.

I Čelsi je uspeo da stigne do pobede, i to na gostovanju Sanderlendu, gde je slavio sa 4:2 (2:2). Domaćin je poveo već u 4. minutu preko Bardslija, ali je u 15. izjednačio Frank Lampard sa "bele tačke". U 23. minutu Salonom Kalu je iskoristio nepotrebno istrčavanje golmana Krega Gordona i doveo "plavce" u vođstvo, ali je samo tri minuta kasnije Kiron Ričardson uspeo da vrati Sanderlend u igru.

U drugom poluvremenu londonski klub je imao potpunu inicijativu i golovima Džona Terija (60.) i Nikolasa Anjelke (90.) ostao u trci za titulu.

U četvrtom meču dana WBA i Vigan su podelili bodove odigravši 2:2 (1:2), dok su ostali mečevi ovog kola na programu u sredu.