1
Nedelja 30.01.2011.
17:06 >> 22:51h

Kavani i Pacini terorisali golmane

Na mečevima 22. kola italijanske Serije A Inter je uspeo da preokrene minus od dva gola i pobedi Palermo sa 3:2, uz dva pogotka novopridošlog Đanpaola Pacinija, dok je ubedljivu pobedu ostvario Napoli, koji je het-trikom Edisona Kavanija demolirao Sampdoriju rezultatom 4:0.

Prvi strelac lige sa 17 golova - Edison Kavani

Fantastični Urugvajac Edinson Kavani sa tri gola obezbedio je pobedu Napoliju na svom terenu, u duelu sa Sampdorijom 4:0. U strelce se upisao i Slovak, Marek Hamšik, pa su Napolitanci tako ubedljivim trijumfom odgovorili na jučerašnju pobedu lidera Milana u Kataniji 0:2, čime su se ponovo približili na samo četiri boda zaostatka za "rosonerima".

Pobedu je ostvario i aktuelni šampion Inter, koji je na poluvremenu meča sa Palermom, gubio sa čak 0:2 na svojoj "Meaci". Ipak, posle golova Mikolija i Noćerina iz prvog dela, Đanpaolo Pacini koji je pre dva dana prešao u redove "nero-azura", ušao je na teren umesto Kutinja i sa dva gola u nastavku poravnao skor, da bi Samjel Eto sa penala u 76. minutu obezbedio sva tri boda Interu za konačnih 3:2.

Treba istaći da je Havijer Pastore kod rezultata 1:2 promašio penal za Palermo, pa je sada milanski tim četvrti na tabeli sa samo devet bodova manje od gradskog rivala, ali i sa jednim mečom manje.

Fudbaleri Udinezea savladali su Juventus u Torinu rezultatom 2:1 (0:0). Domaćin je poveo golom Klaudija Markizija u 60. minutu, ali su gosti uspeli da preokrenu rezultat preko Valensije Zapate (67.) i Aleksisa Sančeza (85.).

Torinski tim je u finišu ostao bez prenervoznog Bonučija, koji je zaradio crveni karton, a na samom kraju meča drugi žuti karton zaradio je i Sančez.

Ovo je bio četvrti poraz "stare dame" u poslednjih sedam kola što potvrđuje da se ekipa našeg Miloša Krasića nalazi u velikoj krizi i da se treneru Luiđiju Del Neriju sprema otkaz, ono što italijanski mediji najavljuju prethodnih dana.

Udineze je sa trećom vezanom pobedom, sa 36 bodova, pretekao Juventus (35) na šestom mestu.

U prvom meču drugog dana 22. kola Serije A, Kjevo iz Verone sa 3:0 slavio je u Breši i tako pobegao iz opasne zone, dok je rivala ostavio da brine brigu o budućnosti među najboljim italijanskim klubovima.

Pobedu gostima obezbedio je Serđo Pelisier golovima u poslednjem minutu prvog i drugog poluvremena. Između ta dva pogotka u strelce se upisao i Mandeli, početkom drugog perioda utakmice.

U ostalim mečevima kaljari je bio bolji od Barija sa 2:1, Đenova je nadigrala gostujuću Parmu rezultatom 3:1, dok je meč između Bolonje i Rome prekinut tokom prvog dela igre.