0
Nedelja 23.01.2011.
17:18 >> 23:04h

Deki pogodio, Inter izgubio

Na mečevima 21. kola italijanske Serije A Inter je poražen u Udinama sa 3:1, Milan je pobedio Ćezenu 2:0, Napoli je trijumfom u Bariju 0:2 preuzeo drugu poziciju, a Fiorentina je odigrala nerešeno protiv Lećea 1:1. Samo jedan bod osvojio je i Juventus na gostovanju Sampdoriji 0:0, dok je Lacio poražen u Bolonji sa 3:1.

Stanković doneo Interu prednost, ali 'neroazuri' pognutih glava napustili "Friuli"

Fudbaleri Udinezea savladali su na svom terenu ekipu Intera rezultatom 3:1 (2:1) u 21. kolu italijanske Serije A i tako novom treneru aktuelnog šampiona Brazilcu Leonardu naneli prvi poraz od dolaska na klupu "neroazura".

Iako su evropski i svetski šampioni poveli već u 16. minutu golom Dejana Stankovića, domaći "crno-beli" su u razmaku od samo četiri minuta, od 21. do 25. stigli do preokreta. Prvo je Valensija Zapata izjednačio, da bi najbolji strelac tima iz Udina Antonio Di Natale napravio veliki preokret. U nastavku je rezervnog golmana Intera Luku Kastelicija savladao i Mauricio Domici u 69. minutu.

Fudbaleri Napolija pobedili su danas u gostima ekipu Barija rezultatom 2:0 u meču 21. kola Serije A. Golove za Napoli postigli su Laveci u 38. i Kavani u 87. minutu.

Klub sa juga Italije sada je na drugoj poziciji sa 40 bodova, dok je lider šampionata ostao Milan koji je večeras pobedio Ćezenu rezultatom 2:0 i ima 44 boda.

"Roso-neri" su poveli u 45. minutu autogolom Pelegrina, a konačan rezultat postavio je Ibrahimović u poslednjim trenucima meča.

Bolonja je na svom terenu savladala Lacio 3:1. Pogotke za domaći tim dali su Ramirez u 36. i Di Vajo u 39. i 90. minutu, dok se kod gositju u listu strelaca upisao Flokari u petom minutu.

Fiorentina i Leće igrali su u Firenci 1:1. Gosti su poveli pogotkom Di Mikelea u 29. minutu, a isti igrač 12 minuta kasnije nije iskoristio penal. Domaći su izjednačili u 56. minutu pogotkom Đilardina. Adem Ljajić igrao je za Fiorentinu, a mladi srpski reprezentativac zamenjen je u 82. minutu.

Kjevo i Bolonja igrali su bez golova, kao i Sampdorija i Juventus. Srpski fudbaler Miloš Krasić igrao je prvih 56 minuta za torinski klub.

Sinoć je Roma savladala Kaljari sa 3:0, Parma je bila bolja od Katanije 2:0, a Palermo od Breše rezultatom 1:0.