0
Subota 22.01.2011.
23:58

Tri gola Luisa Fabijana, Barsa gazi

Na mečevima 20. kola španske Primere Barselona je bila ubedljiva protiv Rasinga sa 3:0, a pobede su ostvarili Sevilja protiv Levantea 4:1, i Valensija koja je sa dva igrača više uspela da nadvlada Malagu 4:3.

Dokrajčio Rasing iz Santandera - Andres Inijesta

Fudbaleri Barselone u subotu veče ubedljivo su pobedili Rasing iz Santandera sa 3:0 u 20. kolu Primere i učvrstili se na liderskoj poziciji na tabeli španskog prvenstva.

Za rekordnu 14. pobedu za redom u prvenstvu i 18. na 20. meču Katalonaca najzaslužniji su bili Pedro, koji je goste već načeo u 2. minutu, zatim Lajonel Mesi, koji je bio precizan sa penala u 33. minutu, a onda i Andreas Inijesta koji je posle fantastične akcije preciznim šutem postavio konačan rezultat još u 56. minutu.

Barselona sada ima 55 bodova, sedam više od drugoplasiranog Reala, koji će u nedelju u Madridu ugostiti Majorku.

Sigurno pobedu ostvarila je i Sevilja, koja je uz het-trik Brazilca Luisa Fabijana savladala Levante sa 4:1. Gol za Sevilju postigao je i Žilijen Eskude.

Sevilja posle treće pobede na četiri prethodna meča ima 29 bodova i zauzima sedmo mesto na tabeli.

U poslednjem meču večeri Valensija je na svojoj "Mestalji" posle dosta muke i velikih preokreta pobedila Malagu sa 4:3 (1:2).

Gosti su poveli golom Salomona Rondona u 10. minutu, a izjednačio je Huan Mata iz penala u 17. minutu, pošto je prethodno zbog faula crveni karton zaradio doskorašnji član Bajerna iz Minhena Martin Demikelis. Malaga je uspela i sa igračem manje da postigne gol (Rondon 35.) i ode na odmor sa prednošću.

Ipak, u već u 52. minutu domaćin stiže do izjednačenja preko Roberta Soldada, da bi ekipi Unaija Emerija u nastavku praktično bio otvoren put do pobede pošto je i Helder Rozario zaradio isključenje u 65. minutu. Kazna je usledila već u narednom napadu Valensije, a strelac za 3:2 bio je Enver Banega.

Međutim, borbeni gosti su i sa dva igrača manje uspeli da postignu gol, a egzekutor je bio pridošlica iz Rome Žulio Baptista u 79. minutu. Posle toga je usledio veliki pritisak domaćina i prava opsada gola golmana gostiju Serhija Asenja, koji je savladan u 90. minutu, kada je tri velika boda Valensiji, uz pravu erupciju odušeljenja, doneo Ariz Adruiz za konačnih 4:3.

Valensija je tako pretekla Viljareal na trećem mestu na tabeli sa 40 bodova, ali "žuta podmornica" (39p) u nedelju dočekuje Sosijedad i ima šansu da povrati poziciju.