0
Subota 22.01.2011.
18:25 >> 21:10h

Bajern i Šalke u seriji, kiks Borusije

Fudbaleri Bajerna iz Minhena deklasirali su Kajzerslautern rezultatom 5:1 (1:0) u meču 19. kola odigranom na "Alijanc areni".

Svoj dan imao je nemački reprezentativac Mario Gomeš koji je postigao "het-trik", u 46., 80. i 85. minutu. Povratnik u ekipu Luja Van Gala, potpuno oporavljeni od povrede Holanđanin Arjen Roben doveo je domaćine u vođstvo u 45. minutu, a strelac je još bio Tomas Miler na samom isteku meča, dok je počasni gol za goste dao Moravek.

Šalke je na teškom gostovanju u Hanoveru osvojio tri vredna boda (Raul 33'), zabeležio četvrtu pobedu u zadnjih pet mečeva i sasvim se učvrstio na sredini tabele sa 25 bodova, dok je Hanover ostao na drugoj poziciji sa 34 boda, jednim više od Bajerna i Majnca, koji je takođe poražen kod kuće od Volfsburga. Jedini pogodak na meču postigao je Simon Kjer 83. minutu. Inače, danski štoper je na meti Čelsija koji želi da učvrsti odbranu.

Lider na tabeli Borusija nije uspela u Dortmundu da sačuva gol prednosti koji je imala na poluvremenu (42. Goze). Bod "švabama" doneo je Pogrebnjak na asistenciju Zdravka Kuzmanovića pet minuta pre kraja meča.

Fudbaleri Kelna ostvarili su vrednu pobedu, pošto su sa 3:0 (2:0) dobili ekipu Verdera. Klub iz Bremena je već u sedmom minutu načeo nemački reprezentativac Lukaš Podolski. Na 2:0 povisio je Matuščuk u 33, a pobedu "jarčeva" zapečatio je Podolski svojim drugim pogotkom u 84. minutu.