0
Nedelja 29.11.2009.
18:38

Milito "odlepio" Inter na vrhu

Nakon odigranih utakmica 14. kola italijanske Serije A, aktuelni šampion Inter izdvojio se na liderskoj poziciji sa osam bodova prednosti u odnosu na ostale pratioce, pošto je golom Dijega Milita savladao Fiorentinu.

Fudbaleri Intera pobedili su danas na "Meaci" ekipu Fiorentine rezultatom 1:0 u meču 14. kola Serije A. Jedini gol na utakmici postigao je Dijego Milito u 85. minutu iz penala, pa je Inter povećao svoju prednost na vrhu tabele u odnosu na Juventus na osam bodova, pošto je "stara dama" izgubila na Sardiniji od Kaljarija sa 2:0. Strelci za domaćina bili su Nene u 31. i i Matri u 89. minutu.

Na drugu poziciju izbila je ekipa Milana koja je večeras na gostovanju Kataniji trijumfovala rezultatom 0:2. Oba gola za "rosonere" postigao je 26-godišnji Holanđanin Jans Klas Huntelar u 89. i 90. minutu meča.

Roma je u Bergamu savladala Atalantu rezultatom 1:2. Golove za Rimljane postigli su Mirko Vučinić u 44. i Simeone Perota u 65. minutu, dok je jedini strelac za domaće bio Keravolo u 13. minutu. Ovo je treća pobeda "vučice" u poslednja četiri meča, uz jedan remi.

Kjevo je pogotkom Abruskata u 54. minutu u Veroni pobedio Palermo 1:0, pa smena Valtera Zenge na klupi ekipe sa Sicilije nije donela ništa dobro.

Bari je na svom stadionu uspeo da preokrene i na kraju nadigra Sijenu rezultatom 2:1. Golove za Bari postigli su Masielo u 78. i Greko u 90. Kod gostiju, u listu strelaca upisao se Vergasola u trećem minutu.

Parma i Napoli igrali su bez pobednika 1:1. Gosti su poveli golom Denisa u 31. minutu, a izjednačio je Amoruzo u 85. iz penala.

U subotnjim mečevima Udineze je pobedio Livorno sa 2:0, dok je gradskom derbiju Đenova savladala Sampdoriju rezultatom 3:0.

U meču između Lacija i Bolonje u Rimu nije bilo golova, a kasnije večeras igraće trećeplasirani Milan i Katanija.

Atalanta - Roma 1:2 (1:1)