0
Nedelja 29.11.2009.
14:59

Rad iznenadio Vojvodinu

U nedelju su odigrane preostale dve utakmice 13. kola Jelen Super lige u kojima su fudbaleri Vojvodine neočekivano poraženi na Banjici od ekipe Rada (1:0), dok je Napredak bio bolji od Jagodine (2:1).

Jedini gol na meču delo je Kaluđerovića u 60. minutu utakmice. Valja napomenuti da su oba tima od 43. minuta igrala sa desetoricom igrača, pošto su Petrović iz domaćeg tima i gostijući fudbaler Tumbasović zaradili po crveni karton nakon ozbiljnog koškanja na terenu.
Vojvodina je pretrpela treći poraz u šampionatu, dok je Rad ostvario tek drugi trijumf ove sezone.

Fudbaleri Napretka pobedili su Jagodinu u Kruševcu sa 2:1, a junak utakmice bio je Jao, koji je u poslednjim momentima susreta postigao pobedonosni gol za domaćina.

Sve zanimljivo u prvom poluvremenu viđeno je u prvih pet minuta utakmice na stadionu „Čika Dača“, kada su postignuta oba gola. Prvo je u 3. minutu Rodrigez doveo Napredak do prednosti, da bi samo dva minuta kasnije na 1:1 izjednačio Bojović.

Iako je Jagodina u finišu meča imala ofanzivu i bila bliža golu, domaćin je iz jedne kontre iskoristio svoju šansu i tako došao do čitavog plena u Kruševcu.

Napredak je ostvario treći trijumf u sezoni i sada ima 13 bodova, dok je Jagodina ostala na šestom mestu na tabeli sa 18 poena.

U subotu je odigrano šest utakmica, među kojima je bio i 137. večiti derbi, u kojem je slavio Partizan sa 1:2.