0
Nedelja 16.01.2011.
17:50 >> 20:02h

Remi u liverpulskom derbiju

Fudbaleri Liverpula i Evertona odigrali su nerešeno 2:2 (1:0) u meču 23. kola Premijer lige odigranom na stadionu "Enfild Roud".

Na kaju je dobar i jedan bod protiv gradskog rivala - Keni Dagliš

Ekipa Kenija Dagliša energično je ušla u jedan od najstarijih gradskih derbija na svetu i već od starta silovito krenula da juriša na gol "karamela". Iako bez kapitena Stivena Džerarda, igrači Liverpula bili dominatni u prvom poluvremenu što im se isplatimo u 28. minutu, kada je Portugalac Meireleš postigao svoj debi gol u dresu "crvenih".

Pre toga je Dirk Kajt dva puta šutirao, ali je danas sjajni golman gostiju, Amerikanac Hauard, dva puta odbranio, ali nije uspeo da zaustavi udarac Meireleša, kojem se lopta odbila na nekih 16 metara od gola. U prvom delu igre domaći su čak 10 puta šutirali u okvir gola, a ekipa Dejvoda Mojesa svega dva.

Međutim, samo 45 sekundi drugog dela igre, usledio je šok za domaćina. Posle centaršuta, golman Reina je odleteo "u prazno", a Distin je, takođe prvim golom za Everton (400. meč u Premijer ligi) doneo izjednačenje.

Novi šok za Liverpul usledio je samo 10 minuta kasnije. Posle gužve u šesnaestercu Liverpula i mogućeg faula nad bekom Kelijem, do lopte se dokopao omaleni Osman, uposlio Bekforda, a doskorašnji napadač Lidsa u padu sjajnim udarcem savladao je golmana Reinu.

Domaćin je u nastavku nastavio da napada, a posle jednog pasa, Maksi Rodrigez stiže do lopte pre Hauarda, koji ruši Argentinca za čist jedanaesterac za domaćina. Precizan je bio Dirk Kujt. Do kraja su oba tima bila nešto opreznija tako da većih prilika za promenu rezultata nije bilo.

Ovo je bio šesti remi u poslednjih 10 mečava između dva tima na "Enfildu". Inače, ovaj duel je bio 184. meč između liverpulskih rivala i 57. remi, uz 70 pobeda Liverpula i i 57 trijumfa Evertona. Oba tima posle 23 kola imaju po 26 bodova, s tim što je Everton ispred gradskog rivala zbog bolje gol razlike.

I u drugom derbiju koji je bio odigran danas između Totenhema i Mančester Junajteda bodovi su podeljeni 0:0, kao i u sve četiri utakmice koje su bile na programu u nedelju.

Junajted je meč završio sa igračem manje, pošto je Rafael u 75. minutu zaradio drugi žuti karton, ali to nije omelo "đavole" da sačuvaju svoju mrežu i prvo mesto na tabeli sa 45 osvojenih bodova, koliko posle jučerašnje pobede nad Vulvsima 4:3 ima i gradski rival Siti, ali sa dve utakmice više.

Fudbaleri Sanderlenda uspeli su da izvuku bod u derbiju protiv Njukasla 1:1. Vodeći gol postigao je Kevin Nolan u 52. minutu nakon velike gužve u kaznenom prostoru domaćeg tima, a treba reći da je ekipa Alana Pardjua imala još nekoliko izglednih prilika za gol. Sa druge strane, Sanderlend nije uspevao da stvori neke izgledne prilike za postizanje gola, ali je ipak u poslednjim sekundama utakmice preko Asamoe Gijana uspeo da "iščupa" vredan bod za svoj tim.

U derbiju Birmingema, domaći tim i Aston Vila odigrali su nerešeno 1:1. Birmingem je vodio golom Džonsona, ali je veliki bod gostima doneo Kolins. Srpski internacionalac Nikola Žigić šansu je dobio u 76. minutu u dresu Birmingema kada je zamenio Aleksandra Hleba.