0
Sreda 12.01.2011.
23:23

Mesi het-trikom proslavio 'Zlatnu loptu'

Fudbaleri Barselone deklasirali su Betis na "Kamp Nou" rezultatom 5:0 (1:0) u prvom meču četvrtfinala španskog kupa Kralja.

Zvanično najbolji fudbaler planete Argentinac Lionel Mesi postigao je "het-trik" (28 golova u sezoni), šesti u dresu Barselone, i tako po ko zna koji put izmamio ovacije navijača na "Kamp Nou".

U prvom poluvremenu gosti su bili ravnopravan protivnik sa daleko jačim rivalom, ali je Mesi u završnici ipak odveo domaće na odmor sa prednošću.

Međutim, u trenutku kada su gosti rešili da se nadigravaju sa ekipom Pepea Gvardiole i potpuno se otvorili, Ćavi i Inijesta (neverovatna asistencija Inijeste kod petog gola Keiti) su potpuno preuzelu kontrolu nad sredini terena, sa lakoćom su osvajali prostor i u poslednjih pola sata, uz asistenciju Mesija, Pedra i Alveša, navijačima prikazali pravu egzibicionu predstavu kakva se se samo može videti u izvedbi "mađonara sa loptom" iz Katalonije. Pored tri gola Mesija, pogotke su još postigli Pedro Rodrigez i Keita.

U drugom meču četvrtfinala Viljareal i Sevilja odigrali su nerešeno 3:3 (2:1). Oba revanš meča zakazana su za 18. januar.

U preostala dva četvrtfinala u četvrtak se u prvim mečevima sastaju Atletiko Madrid - Real Madrid i Deportivo - Almerija.

Inter u četvrt finalu kupa Italije

Fudbaleri Intera savladali su Đenovu rezultatom 3:2 (2:0) i tako izborili plasman u četvrtfinale Kupa Italije.

Goleadu na "Đuzepe Meaci" 11. golom u sezoni otvorio je Samjuel Eto u 15. minutu. Isti fudbaler je pred kraj prvih 45 duplirao prednost "neroazura". Đenova je do prvog gola stigla iz penala u 54. minutu susreta preko Kharije, ali je ekipa Brazilca Leonarda samo pet minuta kasnije povećala na 3:1 golom Marige. U finišu meča Skuli je uspeo da postigne još jedan pogodak za Đenovu, ali je Inter zasluženo prošao dalje.

Palermo je ranije danas golom Mikolija iz penala savladao Kijevo na Siciliji, dok je Parma još 14. decembra plasman u 1/4 finale izborila pobedom u produžecima nad Fiorentinom (2:1).

U četvrtak se sastaju Juventus-Katanija (21,00), Napoli i Bolonja igraju 18. januara, dan kasnije sastaju se Sampdorija-Udineze i Roma-Lacio, a 20. januara Milan i Bari.