0
Četvrtak 13.01.2011.
10:01

Liverpul potonuo u Blekpulu

Fudbaleri Blekpula savladali su Liverpul rezultatom 2:1 (1:1) u odloženoj utakmici 19. kola engleske Premijer lige, dok je iznenađenje na Ostrvu priredila ekipa Ipsviča koja je pobedila Arsenal u prvom meču polufinala Karling kupa.

Važni bodovi u borbi za opstanak - igrači Blekpula

Domaćin je tokom celog meča bio kvalitetniji rival i sasvim je zasluženo stigao do pobede nad slavnim engleskim timom, koji ni posle smene Roja Hoddžona i dolaska Kenija Dagliša ne zna za uspeh.

Ovo je bio peti poraz tima sa "Enfilda" u poslednjih sedam mečeva koji, ako se ništa ne promeni može da strepi za prvoligaški status što bi bilo ravno sezanciji.

Sve počelo dobro za goste pošto je Fernando Tores već u 3. minutu matirao golmana Kingsona. Šok gol nije poremetio Blekpul, tako da je domahin vrlo brzo, u 12. minutu izjednačio preko Tejlora Flečera.

Nastavio je domaćin da dominira terenom a požrtvovanost im se isplatila u 69. minutu kada je Dadli Kempeb potvrdio epitet najprijatnijeg iznenađenja Premijer lige ove sezone. Za Liverpul je ceo meč odigrao Milan Jovanonović, ali sve što je uspeo da uradi na ovom meču je da zaradi žuti karton.

Blekpul je iz 20 mečeva stigao do 28. boda, dok Liverpul sa utakmicom više ima 25, četiri manje od mesta koje vodi u niži rang.

sreda, 12. januar:
Blekpul - Liverpul 2:1 (1:1)
(Tejlor Flečer 12', Kempbel 69' - Tores 3')

Ipsvič pobedio Arsenal u Karling kupu

Fudbaleri Ipsviča savladali su večeras Arsenal rezultatom 1:0 (0:0) u prvom meču polufinala Karling kupa.

Jedini gol na meču postigao je Tamaš Priškin u 78. minutu meča i tako svom timu doneo minimalnu prednost pred revanš koji je na programu 25. januara na "Emirejts" stadionu.

Iako je Arsen Venger protiv člana Čempiošipa izveo dosta jak sastav sa kapitenom Ceskom Fabregasom, Arsenal nije uspeo da postigne gol, ali je promašio nekoliko kolosalnih prilika. Bez obzira na poraz "tobdžije" će u revanšu biti apolutni favoriti.

U drugom polufinalu Vest Hem je u Londonu dobio Birmingem u utorak sa 2:1. Revanš je zakazan za 26. januar.