0
Subota 08.01.2011.
19:41

FA kup: Senzacija Nots kauntija, Milijaš strelac

Na mečevima 3. kola engleskog FA kupa - Aston Vila pobedila Šefild Junajted 3:1, Arsenal je golom Fabregasa iz penala u poslednjem minutu izbegao eliminaciju od Lidsa 1:1, Milijaš je bio strelac u remiju Vulvsa sa Donkasterom 2:2, Fulam je odvalio Piterboro 6:2, a senzaciju je priredio niželigaš Nots kaunti koji je trijumfovao kao gost Sanderlendu 1:2.

Slomili otpor domaćina u Šefildu - fudbaleri Aston Vile

Fudbaleri Aston Vile plasirali su se u četvrto kolo FA kupa pobedom nad Šefild junajtedom na gostovanju rezultatom 3:1. Voker je već u devetom minutu doveo Vilu do prednosti, koju je duplirao Olbrajton u 33. minutu. Domaće je u igru vratio Vord sa penala u 48, ali je konačan prolaz timu iz Birmingema obezbedio sjajnim golom Petrov u poslednjim trenucima utakmice.

Još ubedljiviji bio je Everton koji je sa 5:1 savladao četvrtoligaša Skantorp. Saha i Bekford su u prvih pola sata obezbedili trijumf Evertonu, a Kolins je vratio nadu domaćima da mogu do senzacije. Ipak, Kolman, Felaini i Bejns su do kraja susreta doneli ubedljiv trijumf "karamelicama".

Birmingem se takođe plasirao u 4. kolo FA kupa, pošto je u gostima savladao Milvol 4:1. Dva gola za Birmingem postigao je Derbišajer u 17. i 45. minutu, dok su se po jednom u listu strelaca upisali Marfi u 27. i Džerom u 72. minutu. Jedini strelac za domaći tim bio je Šofild u 90. minutu. Srpski reprezentativac Nikola Žigić igrao je od prvog minuta, ali je umesto njega u 70. u igru ušao Džerom.

Fudbaleri Arsenala i Lids junajteda igrali su danas u Londonu bez pobednika 1:1. Gosti su poveli u 55. minutu pogotkom Snodgrasa u 55. minutu sa penala. Domaći su uspeli da izjednače tek u 90. minutu pogotkom Fabregasa, takođe sa penala.

Prema pravilima FA kupa biće odigran novi meč, a ovog puta domaćin će biti Lids junajted. Termin odigravanja nove utakmice biće naknadno određen.

Fulam je na svom terenu pregazio Piterboro 6:2, uz tri gola Dijomansija Kamare. Po jednom su se upisali Etuhu, Gera i Grining, dok su strelci za goste bili Tomlin i Mekkan sa penala.

Senzaciju je napravio Nots kaunti koji je eliminisao Sanderlend na gostovanju 2:1. Vestkar je najavio iznenađenje, koje je potvrdio Hjuz. Domaći su uspeli samo da smanje vođstvo gostiju preko Benta sa penala.

Takmičenje je završio i Blekpul koji je poražen od Sautemptona 2:0, a Stouk će morati da igra novi meč sa Kardifom (1:1). Ni Vulverhempton nije uspeo da izbori prolaz nakon 2:2 sa Donkasterom. Prvi gol za "vukove" postigao je srpski reprezentativac Nenad Milijaš.

Prolaz u narednu rundu obezbedili su još Blekburn i Bolton pobedama nad Kvins Park Rendžersom (1:0), odnosno Jorkom (2:0).