0
Ponedeljak 03.01.2011.
23:54

Ronaldo srušio Hetafe, Kaka na terenu

Fudbaleri Reala iz Madrida savladali su u gostima ekipu Hetafea rezultatom 3:2 (2:1) u lokalnom derbiju 17. kola španske Primere u kojem je posle višemesečne pauze na 10-tak minuta zaigrao i Brazilac Kaka.

Dva gola Ronalda za nastavak Realove trke za titulom

Još jednu sjajnu partiju pružio je Kristijano Ronaldo koji je postigao dva gola (u 11. iz penala. i 57. minutu), ukupno 19 na 17 utakmica u prvenstvu. Strelac za ekipu Žozea Murinja bio je i sve bolji Mezut Ozil (19. minut), dok su pogotke za domaćina dali Danijel Pareho u 29. minutu i Huan Albin u 85.

Drugoplasirani tim na tabeli sjajno je započeo meč i već posle 20 minuta imao je vođstvo od 2:0. Međutim, posle soloprodora Pareha kroz odbranu Reala i sjajnog gola u 29. minutu, odnos snaga na terenu potpuno se promenio u korist Hetafea, koji preuzima inicijativu i tera slavni madridski klub da se povuče na svoju polovinu terena.

Domaćin je punu kontrolu nad igrom imao i u drugom delu igre, ali samo do 59. minuta, kada je na scenu stupio Ronaldo, koji je sjajno ispratio pas u prazno Karima Benzeme, povisio na 3:1 i tako praktično ugasio sve nade domaćina da mogu da stignu do boda.

Real se ravnopravno vratio u trku za titulu pošto ponovo ima samo dva boda manje od lidera Barselone, koja je posle jučerašnje pobede nad Levanteom 2:1 sakupila 46 bodova.

Fudbaleri Viljareala rutinski su na svom "Madrigalu" savladali Almeriju rezultatom 2:0 (1:0) u 17. kolu španske Primere.

Do prve pobede u 2011. godini "žuta podmornica" stigla je golovima Hozea Manuela Katale u 22. i Borhe Valera u 58. minutu i tako se učvrstila na trećoj poziciji na tabeli sa 36 boda, deset manje od lidera Barselone i pet od Reala iz Madrida koji od 22 sata gostuje Hetafeu.

Saragosa je pogotkom Braulja u 90. minutu stigla do važne pobede nad Sosijedadom, druge u sezoni, koja ju je pomerila sa poslednjeg mesta na tebeli. Domaći tim je u 10. minutu preko Siname Pongoa, dok je strelac za Sosijedad bio Prijeto u 33.

Atletiko je još jednom razočarao odigravši bez golova na "Visente Kalderonu" sa Rasingom, dok je Majorka na Balearima vrlo lako izašla na kraj sa Erkulesom koji je dobila sa 3:0 (2:0). Golove su postigli Nsue Lopez i Viktor u prvom i Mikael Pereira u drugom poluvremenu.