0
Nedelja 02.01.2011.
21:12

Pedro nastavio Barseloninu seriju pobeda

Fudbaleri Barselone pobedili su večeras na "Nou Kampu" ekipu Levantea rezultatom 2:1 (0:0) u 17. kolu španske Primere.

Dva puta pogodio - Pedro

Oba gola za tim Pepea Gvardiole postigao je mladi Pedro Rodrigez u 47. i 59. minutu, a u oba navrata asistirao mu je Dani Alveš. Počasni gol za goste Kristijan Stuani u 81. minutu.

Bez Lajonela Mesija u timu španski šampion nije uspevao da probije disciplinovanu odbranu gostiju u prvom poluvemenu. Ipak, u drugom delu je veliki favorit opravdao to ime i za samo 11 minuta rešio pitanje pobednika i zabeležio prvu pobedu u 2011. godini, a 11. uzastopnu.

Barselona sada ima pet bodova više od Reala iz Madrida koji u ponedeljak u lokalnom derbiju gostuje Hetafeu.

Fudbaleri Valensije savladali su večeras na "Mestalji" Espanjol rezultatom 2:1 (1:1) u derbiju 17. kola španske Primere.

Domaćin je poveo golom Ariza Adruiza u 28. minutu, ali je Espanjol autogolom Rikarda Koste na isteku prvog dela igre stigao do izjednačenja. Valensija, koja je poslednjih pola sata meča igrala bez isključenog Adruiza, ipak je uspela da stigne do sva tri boda golom Huana Mate u drugom minutu nadoknade meča i tako se osami na četvrtom mestu na tabeli sa 31 bodom, dok je Espanjol ostao na 28.

Fudbaleri Sevilje savladali su ekipu Osasune minimalnim rezultatom 1:0, a jedini gol na meču postigao je Frederik Kanute u 36. minutu koji je tako prekinuo "crnu seriju" Andalužana koji su poraženi u poslednjih pet mečeva.

Tim sa stadiona "Ramon Sančez Pishuana" i dalje ne zauzima poziciju u skladu sa reputacijom kluba, pošto je ovom pobedom stigao tek na deveto mesto na tabeli sa 23 boda, čak duplo manje od lidera Barselone.

Malaga je trijumfom protiv Sportinga u Hihonu od 2:1 (1:1) pobegla sa pozicije koja naredne sezone vodi u Sekundu. Domaćin je poveo sa penala u 42. minut preko Dijega Kastra, ali je samo stotinak sekundi kasnije izjednačio Robson Velington. Važnu pobedu nad direktnim konkurentom za ispadanje Malagi je obezbedio Antonio Aponi iz jedanaesterca u 59. minutu.