0
Subota 01.01.2011.
18:21 >> 21:45h

Liverpul konačno pobedio

Fudbaleri Liverpula pobedili su danas na svom terenu ekipu Boltona rezultatom 2:1 u meču 21. kola engleske Premijer lige.

Fernando Tores

Golove za Liverpul postigli su Tores u 49. i Kol u 90. minutu. Jedini strelac za goste bio je Dejvis u 43. minutu. Iako su gosti poveli na kraju prvog poluvremena, Liverpul je u nastavku brzo uspeo golom Toresa da poravna rezultat, a sva tri boda domaćinu doneo je Kol u poslednjim momentima utakmice. Liverpul je sada deveti na tabeli Premijer lige iz 19 odigranih utakmica.

Fudbaleri Mančester junajteda pobedili su u gostima ekipu Vest Bromviča sa 2:1 u prvom meču 21. kola engleske Premijer lige.

Gosti su poveli u trećem minutu golom Runija, a na 1:1 je izjednačio Morison u 14. Domaći su u 63. minutu propustili veliku priliku da povedu, ali Odemvingi nije iskoristio penal, pošto je šutirao pored gola. Konačan rezultat postavio je Ernandez u 75. minutu. Srpski reprezentativac Nemanja Vidić odigrao je ceo meč za Junajted, a zaradio je žuti karton u 90. minutu.

Mančester siti je na svom terenu savladao Blekpul 1:0 golom Džonsona u 34. minutu. Srpski reprezentativac Aleksandar Kolarov igrao je prvih 60. minutu za ekipu Sitija.

Fudbaleri Arsenala pobedili su u gostima ekipu Birmingema rezultatom 3:0. Gosti su poveli u 13. minutu pogotkom Van Persija, a na 2:0 povisio je Nasri u 58. Konačan rezultat postavio je fudbaler domaćih Džonson, koji je u 66. minutu nespretno zatresao mrežu svog tima. Za domaći tim igrao je srpski reprezentativac Nikola Žigić, ali nije uspeo da se upiše u listu strelaca.

Vest Hem na svom terenu nadigrao Vulverhempton 2:0 golovima Zubara (autogol) u 51. i Sirs u 79. Za goste je ceo meč odigrao srpski reprezentativac Nenad Milijaš.

Stouk je pobedio Everton 2:0, dok je Sanderlend nadigrao Blekburn 3:0. Totenhem je savladao Fulam 1:0, golom Gereta Bejla u 42. minutu.

Prvo mesto na tabeli drži Mančester junajted sa 41 bodom iz 19 mečeva, dok je Mančester siti drugi s 41 poenom iz 21 utakmice. Arsenal se nalazi na trećem mestu s 39 bodova iz 20 mečeva.