0
Sreda 29.12.2010.
23:36

Čelsi konačno pobedio, Vulvsi utišali 'Enfild'

Fudbaleri Čelsija pobedili su posle šest uzastopnih neuspeha, a 'meru' su uzeli Boltonu golom Florana Malude. Arsenal ispustio vođstvo na gostovanju Viganu i podelio bodove 2:2. Poraz na svom stadionu doživeo Liverpul i to od ekipe Vulvsa rezultatom 0:1.

Bendtner doneo vođstvo, ali je domaćin na JJB stadionu izvukao remi 2:2

Fudbaleri Arsenala odigrali su samo 2:2 (1:2) na gostovanju Viganu i tako posle 20. kola Premijer lige propustili priliku da se na liderskoj poziciji izjednači sa dva mančesterska tima, Junajtedom i Sitijem.

Domaćin je poveo golom Votsona u 18. minutu, ali su Aršavin i Niklas Bentner uspeli da preokrenu rezultat u završnici prvog dela igre. Iako je domaćin u nastavku ostao bez isključenog N`Zogbije, Vigan je u 81. minutu stigao do velikog boda autogolom koji je postigao Šamak.

Sa druge strane, Čelsi je posle šest mečeva bez pobede konačno obradovao svoje navijače. Sa ne bas ubedljivom igrom protiv Boltona na "Stamford bridžu" tim Karla Anćelotija je do tri boda stigao golom Florana Malude u 61. minutu.

Fudbaleri Liverpula još jednom su razočarali svoje navijače pošto su večeras na "Enfildu" poraženi od Vulverhemtona rezultatom 0:1 (0:0).

Liverpul je još jednom dokazao da se nalazi u ogromnoj krizi, a duel sa Vulvsima prikazao je u kakvoj se agoniji klub i igrači nalaze. Osim stopostone šanse koju je imao N`Gog u 6. minutu, jedan od najvećih engleskih klubova nije uspeo nijednom ozbiljnije da ugrozi gol sasvim prosečne ekipe Mika Mekartija koja je ostvarila prvu pobedu u sezoni u gostima.

Bezidejna i potpuno nemoćna igra pulena Roja Hodžsona dovela je do toga da se gostujući igrači potpuno opuste i čak preuzmu inicijativu na terenu u drugom poluvremenu. Šok za domaće navijače usledio kada je Blejk proturio loptu između Kirjakosa i Škrtela, a Stiven Vord je bio brži od Pepea Reine i proturio loptu ispod Španca za veliku pobedu Vulvsa, prvu na strani ove sezone.

Milan Jovanović, za kojeg se priča da će napustiti ove zime Liverpul, nije bio ni na klupi za rezerve, dok je Nenad Milijaš odigrao solidno svih 90 minuta.

Prvo mesto na tabeli sa 38 bodova dele Mančester siti i Junajted koji je juče odigrao nerešeno u Birmingemu 1:1, ali "đavoli" imaju i dva meča manje. Arsenal je iz 19 mečeva sakupio 36, a Čelsi dva boda manje.