0
Subota 18.12.2010.
17:18 >> 18:41h

Sanderlend nepobediv na stadionu "Svetlosti"

Fudbaleri Sanderlenda savladali su ekipu Boltona rezultatom 1:0 (1:0) u meču 18. kola Premijer lige.

Ekipa Stiva Brusa osvojila je tri boda zahvaljujući golu Danija Velbeka u 32. minutu.

Domaćin je sasvim zasluženo stigao do pobede, a u prvom poluvremenu je propustio par stopostotnih prilika, ali se u završnici napada nisu snalazili Daren Bent i Gijan Asamoa (najbolji igrač Afrike).

U drugom delu igre Bolton je preko Klasnića i Elmandera imao priliku da izjednači, ali je golman "mačaka" Kreg Gordon uvek izlazio kao pobednik.

Sanderlend je sa 27 bodova pretekao Bolton (26) na šestom mestu i uspeo je da sačuva status neporaženog na domaćem terenu u novoj sezoni (4-4-0).

Danas su još igrali Blekburn i Vest Hem, a meč na "Ivud Parku" završen je podelom bodova 1:1. Roversi su poveli golom kapitena Rajana Nelsena, ali su "čekićari" stigli do jednog boda pogotkom Stanislasa u 78. minutu.

Blekburn je promenom vlasnika, promenio i klupsku politiku, pa je otpušten menadžer Sem Olerdajs, uprkos dobrim rezultatim ove sezone. Kao budući stručnjak pominje se legendarni fudbaler i bivši selektor Argentine Dijego Armando Maradona.

Ostali mečevi planirani za subotu odloženi zbog lošeg vremena. U 18. kolu još će igrati WBA - Volverhemton i Blekpul - Totenhem u nedelju i Mančester siti - Everton u ponedeljak.