1
Nedelja 12.12.2010.
23:01

Krasić rešio derbi u poslednjem minutu

Fudbaleri Juventusa pobedili su večeras u Torinu ekipu Lacija rezultatom 2:1 u meču 16. kola Serije A, čime su se popeli na deobu drugog mesta italijanskog šampionata.

Pogodio za pobedu u poslednjem minutu - Miloš Krasić

Iako se od samog početka meča činilo da će domaći Juventus stići lako do pobede u derbiju protiv Lacija, jer je već u drugom minutu gol za crno-bele postigao kapiten Đorđo Kjelini, gosti se nisu predavali sve do poslednjeg minuta ovog derbija.

Naime, već u 14. minutu posle kornera za Lacio, Storari je pogrešio, lopta se odbijala kao u karambolu, a najbolje se snašao Mauro Zarate za izjednačenje rezultata na 1:1.

Imao je Juventus nekoliko prilika, Krasić i Akvilani su pogodili prečku, imao je i Kvaljarela jednu šansu, a kada su svi na stadionu mislili da je podela bodova najrealnija, pobedu torinskom klubu doneo srpski reprezentativac Miloš Krasić u poslednjim trenucima meča.

On je dobio loptu po desnoj strani, a onda je krenuo sam prema golu, obišao jednog igrača Lacija i šutirao prema golu Muslere. Lopta se odbila od ruke golmana Lacija i završila u mreži.

Na stadionu je bio razvijen transparent "Crazy for Krasic" (Ludi za Krasićem), a Juventus se zahvaljujući ovom potezu plavokosog Srbija, popeo na visoko drugo mesto najbolje lige Italije sa 30 bodova, koliko ima i Lacio i Napoli.

Prvo mesto na tabeli i dalje drži Milan sa 36 bodova, pošto je ranije danas pobedio na gostovanju Bolonji rezultatom 0:3.

Udineze je u petak pobedio Fiorentinu 2:1, dok je Napoli u gostima pobedio Đenovu 1:0. Meč između Intera i Ćezene je odložen.