0
Subota 11.12.2010.
23:44

Aguero srušio Korunju, poraz Sevilje i Viljareala

U premijernim mečevima 15. kola španske Primere Atletiko je u Madridu savladao La Korunju sa 2:0, Almerija je iznenadila Sevilju na "Sančez Pishuanu" sa 1:3, dok je poraz pretrpeo i Viljareal protiv Hetafea 1:0.

Ponovo u formi - strelac dva gola Serhio Aguro

Fudbaleri madridskog Atletika pobedili su Deportivo iz La Korunje rezultatom 2:0 u meču 15. kola Primere.

Strelac oba gola za "jorgandžije" bio je Serhio Aguero, u 8. i 35. minutu. Prethodno je najbolji strelac ekipe Dijego Forlan promašio je penal u petom minutu meča.

Atletiko se ovim trijumfom vratio u borbu za vrh tabele.

Sevilja je doživela neočekivan poraz od Almerije na domaćem terenu 1:3, pa je tako sada ova ekipa sve dalje od borbe za plasman u evrokupove.

Vargas je doneo prednost Almeriji, ali je Kanute uspeo da izjednači početkom drugog poluvremena. Ipak, Pjati je golovima u poslednjih devet minuta doneo velika tri boda gostima.

Viljareal je takođe poražen 1:0 i to na gostovanju Hetafeu, a jedini gol delo je Albina u poslednjem minutu meča. "Žuta podmornica" je uprkos porazu zadržala treće mesto španskog šampionata.