0
Subota 11.12.2010.
17:42 >> 21:00h

Pobede Bajerna i Leverkuzena, Dortmund siguran

Fudbaleri minhenskog Bajerna ubedljivo su savladali Sent Pauli rezultatom 3:0 u meču 16. kola Bundeslige, čime su se približili vrhu tabele.

Upisao se u listu strelaca - Frank Riberi

Bavarci su do prednosti došli golom Hamita Altintopa u 17. minutu, dok je u finišu susreta Bajerna postigao još dva gola. Najpre je kapiten Filip Lam povećao na 2:0 sa penala u 72. minutu, a tom prilikom gosti su ostali i sa igračem manje, nakon isključenja Keslera. Sedam minuta kasnije konačan rezultat postavlja Frank Riberi.

Fudbaleri Borusije iz Dortmunda pobedili su Verder 2:0 u derbiju 16. kola Bundeslige i tako dodatno učvrstili vodeću poziciju na tabeli. Već u devetom minutu prednost "milionerima" doneo je Nuri Sahin, dok je fenomenalni Japanac Kagava u 70. postavio konačnih 2:0.

Dortmund je posle nepotpunog 16. kola na prvom mestu sa lak 11 bodova prednosti u odnosu na drugoplasirani Bajer iz Leverkuzena, koji je u drugom derbiju savladao domaći Hamburg sa 4:2.

Sidni Sam je doveo "aspirindžije" u prednost, a Vidal je pocčetkom drugog dela autogolom izjednačio. Međutim, Vidal se iskupio golom za svoju ekipu, a Renato Augusto je sa dva gola doneo nedostižnu prednosti Leverkuzenu, koju je Elija samo ublažio.

Keln je pobedio Ajntraht minimalnim rezultatom 1:0, golom Klemensa u 56. minutu, i tako krenuo u beg sa dna tabele. "Jarčevi" sada imaju 15 bodova, jedan manje od Šalkea koji je van zone ispadanja, ali i koji ima utakmicu manje.

Hofenhajm i Nirnberg su odigrali nerešeno 1:1, a golova nije bilo u Kajzerslauternu, gde je domaći tim dočekao Volfsburg.

Fudbaleri Hanovera pobedili su u petak na svom terenu ekipu Štutgarta sa 2:1. Oba gola za Hanover postigao je Konan Ja u 35. i 76. minutu. Jedini strelac za goste bio je Nidermajer u 74. minutu.

Srpski reprezentativac Zdravko Kuzmanović igrao je poslednjih 12 minuta za ekipu SŠtutgarta. Hanover se pobedom popeo na drugo mesto na tabeli sa 31 bodom, dok je Štutgart ostao na 16. poziciji sa 12.