0
Utorak 07.12.2010.
22:53

LŠ: Kopenhagen i Šalke među 16, Inter pukao

U poslednjem kolu takmičenja po grupama Lige šampiona odigranom u utorak, Kopenhagen je pobedom nad PAO 3:1 obezbedio plasman osminu finala, Barsa je lako savladala Rubin 2:0, Totenhem je u Tventeu odigrao još jednu odličnu utakmicu 3:3, dok je poraz doživeo Inter na gostovanju Verderu 3:0. Šalke je trijumfom u Lisabonu 1:2 ušao među 16, a isti plasman ostvarili su Mančester i Valensija uprkos remiju 1:1.

Postigao pogodak Interu, koji ga je pustio u Verder - Marko Arnautović

Fudbaleri Intera pretrpeli su težak debakl u poslednjem, 6. kolu grupe A Lige šampiona, pošto su u Bremenu poraženi od domaćeg Verdera rezulatom 3:0 (1:0).

Aktuelni šampion ranije je obezbedio plasman među 16 najboljih, ali to svakako neće biti opravdanje za vlasnika kluba Masima Moratija, koji samo čeka novi kiks Rafaela Beniteza kako bi mu uručio otkaz.

Domaći tim je dosta žestoko ušao u duel sa dosta nezainteresovanim Interom, a u vođstvo su stigli preko Sebastijana Prodla u 39. minutu. Prednost je u 49. minutu duplirao Marko Arnautović, napadač koji je upravo iz Intera stigao u Verder, dok je  konačan rezultat postavio najbolji strelac nemačkog tima, Klaudio Pizaro.

Mnogo neizvesnije je bilo u Holandiji, gde je Totenhem protiv Tveneta vodio tri puta, ali su Holanđani uspeli na kraju da izvuku nerešen rezultat (3:3) i tako obezbede treće mesto na tabeli i nastavak takmičenja u Ligi Evrope.

Golove za domaćina dali su Landzat (22'), Rozales (55') i Čadli (64'), dvostruki strelac za goste bio Džermejn Defo (47' i 59'), a jedan pogodak za "pevce" dao je Vizgerhof (12').

U osminu finala Totenhem sa 11 i Inter sa 10 bodova. Tvente je sakupio šest, a za Verder, koji ima pet bodova, evropska sezona je završena.

Fudbalski klub Kopenhagen savladao je u Danskoj grčki Panatinaikos rezultatom 3:1 (1:0) u 6. kolu Grupe D i tako se po prvi put u istoriji plasirao u osminu finala Lige šampiona.

Prvaka Danske, koji predvodi iskusni Gronkjer, u vođstvo je doveo Vingard u 26. minut, da bi Gronkjer iz penala u 50. minutu doveo klub na korak od velikog uspeha. Kada je Francuz Đibril Sise postigao autogol u 73. minutu bilo je jasno da će Kopenhagen zabeležiti pobedu i plasman među osam najboljih, a do kraja je Kante samo uspeo da postigne počasni gol za Grke.

Barselona je u dosta izmenjenom sastavu (bez Mesija, Vilje, Inijeste, Ćavija, Pujola...), savladala ruski Kazan na "Kamp Nou" rezulatom 2:0, golovima Andera Fontasa u 51. i Viktora Vaskeza u 82.

Barsa sa prvog mesta i 14 bodova ide u osminu finala, Kopenhagen je sakupio 10, a Rubin sa šest poena mora da se zadovoljni Ligom Evrope. PAO je u šest kola zabeležio samo dva remija.

Fudbaleri Liona odigrali su nerešeno 2:2 (0:0) u Francuskoj protiv Hapoela i tako praktično sačuvali portugalsku Benfiku u evropskim takmičenjima koja je kod kuće poražena od Šalkea (2:1) u poslednjem meču grupe B Lige šampiona.

Lion je vodio protiv Izraelaca golom Lisandra Lopeza u 62. minutu, posle čega je došlo do velikog preokreta. Samo minutu kasnije Sahar je izjednačio rezultat, a Zahavi je šest minuta potom doneo Izraelcima prednost. Tim rezultatom Hapoel bi došao do istorijske pobede i plasmana u Ligu Evrope sa trećeg mesta, imajući u vidu rezultat iz Portugala. Međutim, dva minuta pre kraja meča na "Žerlanu" Lakazete je postigao izjednačujući gol i tako izbacio Hapoel iz Evropek, a spasao Benfiku. Šalke je golovima Hurada (20') i Havedesea (81') pobedio Benfiku, za koju je strelac bio Luizao (87').

Sa prvog mesta u osminu finala ide Šalke sa 13 bodova, tri manje sakupio je Lion, dok je Benfika ostala na šest, a Hapoel je osvojio pet bodova.

U grupi C sve je bilo rešeno pre poslednje kola, pa su se svi učesnici zadovoljili podelom bodova. Mančester je odigrao 1:1 na "Old Trafordu" protiv Valesnije, a Bursa je kao domaćin isti rezultatom privela kraju meč protiv Rendžersa, što im je bio prvi osvojen bod u elitnom takmičenju.